$
שווקי חו"ל

וול סטריט ננעלה בעליות; פייסבוק צנחה ב-4% לשפל מאז ההנפקה

בסיכום שבועי דאו ג'ונס טיפס ב-0.5%, S&P עלה ב-0.9% ונאסד"ק עלה ב-1.8%; אפל עולה ב-1.9% לשיא היסטורי; גרופון צנחה ב-5% לשפל; אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן עלה ל-73.6 נקודות - הצפי היה לירידה ל-72.3 נקודות; ברקע, נכונותה של גרמניה לתמוך במדיניות רכישת האג"ח על ידי הבנק האירופי

גיא בן סימון 23:0117.08.12

בורסות וול סטריט ננעלו היום (ו') בעליות על רקע דבריה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, שסיפקה רוח גבית למדיניות הבנק המרכזי של אירופה לטיפול במשבר החובות האירופי. מדד הפחד יורד מתחת ל-14 נקודות - שפל של 5 שנים. בסיכום שבועי דאו ג'ונס טיפס ב-0.5%, S&P עלה ב-0.9% ונאסד"ק עלה ב-1.8%.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

"הזמן כמובן דוחק בנו לרסן את משבר החובות, אף שבחלק מהנושאים הללו אנו חשים שאנחנו במסלול הנכון", אמרה אתמול מרקל במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת קנדה סטיבן הרפר, שנערכה באוטווה. היא הוסיפה כי קובעי המדיניות בגוש היורו "מחויבים לעשות כל הנחוץ כדי לשמור על המטבע המשותף".

 

בפני מרקל, הדוגלת בצנע, מופעל לחץ לרכך את תנאי קרן החילוץ האירופית. מריו דראגי תומך ברכישה חוזרת של אג"ח המדינות על מנת להפחית את החובות,

כעת מרקל מיישרת קו עם עמדה זו. על רקע הדברים בורסות אירופה ננעלו בעליות. התשואה על אגרות החוב של ממשלת ספרד ל-10 שנים ירדה ל-6.39% - שפל של שישה שבועות.

 

מרקל. מביעה אמון בבנק האירופי מרקל. מביעה אמון בבנק האירופי צילום: איי פי אי

  

ההכנסות של חמשת הבנקים הגדולים בארה"ב נעלו את מחצית 2012 בשפל מאז תחילת משבר הסאבפריים ב-2008. גולדמן זאקס רשם הכנסות שפל מאז 2005 במחצית השנה ובכוונתו לקצץ 500 מיליון דולר מהעלויות.

 

מאקרו

 

מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישגן עלה ל-73.6 נקודות - מעל תחזיות האנליסטים שצפו ירידה ל-72.2 נקודות באוגוסט, לעומת קריאה של 72.3 ביולי.

 

ישראליות בוול סטריט

 

פאלו אלטו ממשיכה לעורר עניין לאחר סקירה של סיטי לפיה יבמ וסיסקו עשויות להשתלט על החברה לאחר סיום התביעה המשפטית שם ג'וניפר.

 

סרגון, ספקית פתרונות התשתית למפעילות התקשורת, הגישה ביום רביעי תשקיף לרשות ניירות ערך האמריקאית לגיוס של עד 150 מיליון דולר. על פי התשקיף, הכספים ישמשו את החברה למטרות כלליות ולהון חוזר.

 

מלאנוקס הישראלית תיכנס למדד המדינות המפותחות של MSCI החל מסוף אוגוסט, כך עולה מהודעה שפורסמה באתר של המדד. מדד MSCI הוא קבוצת מדדים בינלאומיים המנוהלת על ידי חברת מורגן סטנלי. המדדים הידועים ביותר הם MSCI World המכיל כיום 23 מדינות ומחושב מאז 1969. ישראל, כאמור, הוכנסה למדד המדינות המפותחת של MSCI במאי 2010 ונמצאת שם עד היום.

 

גילת, המספקת ציוד שידור לווייני לתעשיות האזרחיות והביטחוניות, חזתה שהכנסותיה ב־2012 יעמדו על 340-350 מיליון דולר, אך הכנסות של 77 מיליון דולר בלבד ברבעון הראשון עוררו חשש בקרב המשקיעים בנוגע לעמידה בתחזיות השנתיות. כעת, עם פרסום תוצאות הרבעון השני, דומה שהמשקיעים יכולים להירגע מעט. ההכנסות ברבעון השני הסתכמו ב־85.3 מיליון דולר, עלייה של 4.4% לעומת הרבעון המקביל. אם תצליח גילת לשמור במחצית השנייה של 2012 על רמת הכנסות של 178 מיליון דולר לפחות, בדומה למחצית המקבילה, היא תוכל לעמוד בתחזיותיה, לפחות בטווח המינימום

 

מניות במרכז

 

מניית אפלשברה במהלך המסחר שיא כל הזמנים לאחר שבית ההשקעות ג'פרסון העלה את מחיר היעד למניה ל-900 דולר, לעומת 800 דולר כפי שהעריך קודם לכן.

 

גרופון צונחת לשפל מאז שהונפקה לאחר הורדת דרוג על ידי אברקור פרטנרס ל"מכיה".

 

פייסבוק תיסחר לאחר ששיחררה לשוק 271.1 מיליון מניות במסגרת תהליך ההנפקה של החברה במאי האחרון. פייסבוק דיווחה על המהלך בתשקיף שהגישה לרשות ניירות ערך לפני ההנפקה אולם דחתה במספר חודשים את הפשרת המניות על מנת למנוע פיזור גדול מדי של מניות שהיה עשוי לחתוך שווי המניה.

 

וולמארט דיווחה היום על רווח נקי למניה של 1.18 דולר והצליחה להכות את תחזיות האנליסטים בסנט אחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x