$
בורסת ת"א

אקטיביזם חברתי גרסת בעלי האג"ח של סקיילקס

בעלי האג"ח מציעים לקרן האצ'יסון לרכוש מידיהם את פרטנר אחרי שיצליחו להשתלט על סקיילקס

רועי ברגמן 07:5212.06.12

עסקת מכירת השליטה בסקיילקס מסאני של אילן בן־דב להאצ'יסון הסינית זכתה עד כה לביקורת חריפה של הגופים המוסדיים, המחזיקים באג"ח של סקיילקס. יוזמה של פורום החוסכים לפנסיה בישראל, בראשות רועי מימרן, מציעה כעת להאצ'יסון מתווה שבו הקרן תוכל לשים את ידה על פרטנר, שבה שולטת סקיילקס,

מבלי שבעל השליטה בסקיילקס, אילן בן־דב, ירוויח מהעסקה, בעוד שבעלי האג"ח עוברים תספורת.

 

הפורום שלח בסוף השבוע האחרון הצעה לנציגי קרן האצ'יסון שלפיה יעמידו בעלי האג"ח של סקיילקס את החוב לפירעון מיידי בשל אי־עמידה בהתניות הפיננסיות ומתוך הכרה כי לסקיילקס אין המקורות לפירעון. בשלב הבא ישתלטו בעלי האג"ח על נכסי סקיילקס, ובכללם מניות השליטה בפרטנר (44.5%), שאותן ימכרו להאצ'יסון במחיר שאותו סיכמו האצ'יסון ובן־דב - 125 מיליון דולר. כך יזכו בעלי האג"ח של סקיילקס ליהנות מהתמורה המלאה על המניות על חשבונה של סאני, דרכה שולט בן־דב בסקיילקס.

 

"ניסינו לתת להאצ'יסון איזושהי אלטרנטיבה לעסקה בלי בן־דב", אמר מימרן ל"כלכליסט". "אמרנו להאצ'יסון שהם לא חייבים להוציא יותר כסף ממה שסיכמו עם בן־דב אלא שהכסף צריך להגיע למקום הנכון". הפורום אינו נחשב למשקיע מוסדי באג"ח סקיילקס, ולפיכך אין לו כוח השפעה גדול באסיפות האג"ח ובנציגות, אם תוקם.

 

נציגי האצ'יסון, דרך משרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן, השיבו לפנייה של מימרן, כי הקרן כבר חתמה על הסכם מול סאני וסקיילקס ולפיכך הצעת הפורום אינה רלבנטית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x