$
שווקי חו"ל

אמיר איל קונה את יובנק קרנות נאמנות תמורת 10 מיליון שקל

הרכישה תתבצע ללא מינוף וללא חוב. היקף נכסי הקרנות של החברה הנרכשת עומד על כ-625 מיליון שקל ב-21 קרנות נאמנות

שהם לוי 16:2803.05.12
איש העסקים אמיר איל מרחיב את פעילות אילים בית השקעות ורוכש באמצעותו את חברת ניהול הקרנות של יובנק - "יובנק קרנות נאמנות", שהיא חברה בת של הבנק הבינלאומי בתמורה ל-10 מיליון שקל. הרכישה לא מתבצעת דרך בית ההשקעות אינפיניטי, אלא דרך חברה חיצונית שלא מהווה חברה או חברה בת
של אינפיניטי.

 

היקף נכסי הקרנות של יובנק עומד על כ-625 מיליון שקל ב-21 קרנות נאמנות. ל"כלכליסט" נודע שהרכישה מתבצעת ללא חוב וללא מינוף מצידו של אמיר איל. העסקה נחתמה היום בבוקר.

 

המטרה של איל היא לשמור את אינפינטי ללא ניגוד עניינים ולהקים את אילים בית השקעות, כך שיהווה פלטפורמה נפרדת שתתמקד רק בקרנות נאמנות. איל מתכוון לתת שירות לפלחים שלא מקבלים היום שירות בבתי השקעות אחרים, למשל ללקוחות שרוצים לנהל למשל תיק השקעות של 100 אלף שקל.

 

אמיר איל, יו"ר א. אילים אמר היום: "אני מברך על העיסקה שנחתמה בין בית ההשקעות אילים ויובנק. חברת הקרנות שנרכשה תפעל תחת מסגרת פעילות חדשה ויחודית ותציע מגוון מוצרים ופתרונות השקעה יצירתיים. אילים תפעל באופן עצמאי ונפרד מקבוצת אינפיניטי ותפנה לפלחי שוק שונים עמנ למקסם את הפוטנציאל בשוק ההון הישראלי בפרט והעולמי בכלל למגוון רחב של משקיעים".

 

רון בדני, מנכ"ל יובנק, מציין כי יובנק קרנות נאמנות הינה חברת הקרנות האחרונה שנשארה בניהול הבנקים, זאת בעקבות המלצות ועדת בכר שחייבה את הבנקים למכור את פעילות הקרנות. עוד מציין בדני, כי הוא שמח שיובנק קרנות נאמנות תמשיך לתת שירותים אמינים ומקצועיים ללקוחות יובנק ולשאר לקוחות הבנקים באמצעות אילים בית השקעות.

 

יובנק קרנות נאמנות מנהלת 21 קרנות נאמנות בהיקף נכסים כולל למעלה מ-625 מיליון שקלים. החברה הינה חברה ותיקה בשוק ומנהלת קרנות מזה 30 שנה (מאז 1982) החברה נהנת ממוניטין רב בתחום ההשקעות במניות ובאג"ח בחו"ל ונודעת בזכות הקרנות החדשניות שהקימה ביניהן, יובנק רוסיה, יובנק ממשלת ישראל דולרית (קרן אג"ח ממשלת ישראל בחו"ל) ויובנק אג"ח בנקים – ביטוח מדורגות שהחלה את אופנת קרנות האג"ח הבנקאיות שהוקמו על ידי גופים נוספים בשוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x