$
בורסת ת"א

קלר: "יש למנוע פגיעה בבעלי האג"ח הפרטיים של דלק נדל"ן"

אדוארד קלר, מנציגות אג"ח כ"ה של דלק נדל"ן, פנה לרשות ני"ע בבקשה לחייב את החברה להתחשב גם בקולות המשקיעים שלא ינכחו באסיפת הנושים

רחלי בינדמן 06:5029.02.12

אדוארד קלר, היושב בנציגות אג"ח כ"ה של דלק נדל"ן, שלח אתמול מכתב לפרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע, בבקשה כי יתערב בהתנהלות המשפטית סביב הסדר החוב בדלק נדל"ן, ויפעל לכך שתינתן אפשרות "אמיתית" לבעלי האג"ח הפרטיים מקרב הציבור להיות פעילים באישור ההסדר.

 

לטענת קלר, במהלך הדיון בבקשת דלק נדל"ן לכנס אסיפת נושים אחת לשם דיון בהסדר, התברר כי עמדת החברה, שנתמכת על ידי נאמן סדרת האג"ח הארוכות (סדרה ה'), היא כי באסיפה ייספרו רק קולותיהם של מחזיקי אג"ח שיגיעו בעצמם לאסיפה או באמצעות מיופה כוח. לטענת קלר, מהלך זה יפגע בזכויות מחזיקי האג"ח מהציבור, שרכשו אותן בבורסה ובכמויות קטנות לעומת הגופים המוסדיים.

 

האוזר הכריז כמה פעמים בעבר כי בכוונתו לפעול להקמת מערכת ממחושבת, שתאפשר למשקיעים מקרב הציבור להיות פעילים בהצבעות הנוגעות להסדרי חוב בחברות שבהן הם מושקעים. זאת בניגוד למצב כיום שבו קיימת דרישה ממשקיע פרטי, האוחז בכמות קטנה של אג"ח, לבוא לאסיפות. קלר עצמו מתייחס לכך ואומר כי יש קושי למשקיע הפרטי לגבש עמדה אקטיבית ביחס לפעולות או הצבעות בנוגע להסדר חוב, וכך נוצר חוסר שוויון בסיסי בין המשקיע הפרטי לבין המחזיקים המוסדיים, המחזיקים באג"ח בכמויות גדולות ומחויבים, על פי החוק, להופיע לאסיפות ולהביע עמדתם.

 

קלר יושב, כאמור, בנציגות אג"ח כ"ה, הסדרה הקצרה של דלק נדל"ן שהיקפה 580 מיליון שקל ומרבית האחזקות שייכת למשקיעים פרטיים. זאת לעומת סדרה ה', שבה מחזיקים בעיקר גופים מוסדיים.

 

קלר מציין במכתב כי שיעור ההשתתפות באסיפות מחזיקי אג"ח של סדרה כ"ה מגיע ל־20% בלבד מהיקף החוב של הסדרה, כלומר נוכחות דלה של משקיעים פרטיים. קלר מוסיף כי "לאור העובדה שדעתם של המוסדיים החברים בנציגות הסדרה הארוכה על מתווה העסקה ידועה לכל, דומה כי יש להם אינטרס ישיר בהשתקת קולם של מחזיקי האג"ח הקצרות, שהנציגות שנבחרה על ידיהם מתנגדת למתווה". קלר ביקש מרשות ני"ע להביע עמדתה בנושא לביהמ"ש עד למועד פרסום נייר עמדה שלה לגבי מתווה ההסדר ואופן אישורו, שאמור להתפרסם היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x