$
בורסת ת"א

קיבלה אישור: שרי אריסון רוכשת את חלקו של אחיה מיקי באריסון החזקות

שלוש שנים לאחר שהמפקח על הבנקים לשעבר רוני חזקיהו סירב לאשר את העסקה, מחליפו דודו זקן מאשר. מיקי אריסון החזיק ב-23% ממניות אריסון החזקות שבבעלותה 20% מבנק הפועלים. לאחר השלמת העיסקה תחזיק שרי אריסון ב-100% מהמניות

שי סלינס 09:3513.12.11

בנק הפועלים הודיע היום (ג') כי התקבל אישור המפקח על הבנקים בבנק ישראל לפיו בעלת השליטה בבנק, שרי אריסון, תוכל לרכוש חלקו של אחיה, מיקי אריסון, באריסון החזקות השולטת בבנק. 

 

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפני ביצוע העיסקה מיקי אריסון שבשליטתו חברת הספנות קרניבל קרוז החזיק ב-23% ממניות אריסון החזקות, באמצעות חברת ניקל 93, שמחזיקה ב-20.22% ממניות בנק הפועלים (שרי אריסון מחזיקה עוד 2.4% ממניות הבנק באמצעות חברת תעשיות מלח). לאחר השלמת העיסקה צפויה שרי אריסון להחזיק ב-100% מהון המניות של אריסון החזקות.

 

שווי המניות של אריסון החזקות בבנק הפועלים עומד כיום של 3.5 מיליארד שקל, כך שחלקו של מיקי עומד על כ-800 מיליון שקל.

 

לפני כשלוש שנים, מי שהיה המפקח על הבנקים דאז, רוני חזקיהו, החליט שלא לאשר את מכירת אחזקותיו של מיקי אריסון בבנק הפועלים לאחותו שרי אריסון וזאת עקב הטלטלה שעבר הבנק עם סביב פרשת חילופי המנכ"ל והיו"ר.

 

בתחילת שנת 2007 רכשה שרי אריסון כ-17% ממניות החברה שהיו בבעלות שלמה נחמה באריסון אחזקות. נחמה היה יד ימינו של אביה, תד אריסון, וקיבל ממנו את אחזקותיו. בהמשך הגדילה אריסון את אחזקותיה באריסון אחזקות, כאשר רכשה את חלקם של משפחת דנקנר ושל שותפיה האמריקאיים: מייקל שטנהרדט, לן אברמסון ומשפחת שוסטרמן. לאחר שרכשה אריסון את מניות הפועלים מהשותפים האמריקאיים ומשפחת דנקנר, התנה בנק ישראל את אישור הרכישה במגבלות שליטתה בבנק.

 

דוברת קבוצת אריסון סירבה להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x