$
בורסת ת"א

עזריאלי נכנס לנתניה: רוכש 50% מקניון "עיר הימים"

קבוצת עזריאלי צפויה להשקיע בקניון לפי שווי של כ-400 מיליון שקל והיא מצפה לרווח שנתי מהקניון של 61 מיליון שקל. העסקה צפויה להיחתם סופית בעוד חודשיים ובסופה תחזיק קבוצת עזריאלי 50% ושיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון תחזיק 50%

שי פאוזנר 09:1716.08.11

קבוצת עזריאליממשיכה להתרחב. היום (ג') הודיעה החברה בשליטת דוד עזריאלי על רכישת 50% מקניון "עיר הימים" בנתניה מידי אזוריםתמורת 350 מיליון שקל.

 

על פי הודעת החברה, הקניון צפוי להיפתח בתחילת 2012 ושטחו יהיה 58.1 אלף מ"ר, מזה 24 אלף מ"ר של שטחי מסחר. עד כה נחתמו חוזי השכרה ל-68% מהשטח המסחרי עם כ-100 שוכרים שישלמו דמי שכירות שנתיים של 40 מיליון שקל, לא כולל הכנסות נוספות בהיקף מוערך של 2 מיליון שקל. החברה מניחה כי ה-NOI, הרווח התפעולי מהנכס, יעמוד על 61 מיליון שקל.

 

העסקה כפופה לאישור ממונה על הגבלים עסקיים ואישור בנק לאומי וכן לאישור השותפה של אזורים - חברת שיכון ובינוי נדל"ן שבשליטת שרי אריסון שמחזיקה את ה-50% הנותרים בקניון.

 

מה דעתך על מניית עזריאלי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

על פי הודעת החברה לבורסה, הסכום של 350 מיליון שקל ישולם חלקו במזומן וחלקו בכניסה לנעלי המוכרת בהתחייבויות כלפי בנק לאומי בהסכמי המימון שלפי ההודעה, הקניון כרגע לא עומד בהן. על פי ההודעה, חלקה של אזורים באשראי לבנק מוערך ב-109 מיליון שקל. 

 

להערכת קבוצת עזריאלי, סך התשלום לאזורים, ביחד עם ההשקעה המוערכת בהשלמת הקמת הפרויקט, יעמוד על סך של כ-390 מיליון שקל כאשר אזורים, בהודעתה, העריכה כי מדובר בתוספת של 50-40 מיליון שקל. שיעור התשואה המוערך לפי שווי של 780 מיליון שקל לקניון יהיה 7.8%. להערכת הקבוצה, השלמת העסקה, בכפוף לתנאים המתלים, תהיה בעוד כחודשיים.

 

שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, מסר היום כי "קבוצת עזריאלי ממשיכה להשקיע ולחזק את תחומי הליבה של פעילותה בייזום, בניה וניהול של קניונים, מרכזים מסחריים ומשרדים, בעיקר בישראל, תוך זיהוי הזדמנויות ומימושן".

 

הרשי פרידמן, בעל השליטה באזורים מסר כי  "מדובר במהלך אסטרטגי חשוב הטומן בחובו ערך רב לאזורים. העסקה צפויה לחזק את בסיס ההון ותזרים המזומנים של החברה. מכירת הקניון מהווה נדבך נוסף בהליך המיקוד העסקי של החברה ביתרונותיה היחסיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x