$
שווקי חו"ל

ג'יי פי מורגן ישלם 228 מיליון דולר על הטיית מכרזים

הבנק השני בגודלו בארה"ב הגיע לפשרה עם ה-SEC לגבי אישומים לפיהם זכה במכרזים של רשויות מדינה באופן לא חוקי

בלומברג 20:2607.07.11
בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס הסכים לשלם 228 מיליון דולר כדי ליישב האשמות שהבנק קשר קשר להטיית מכרזים לחוזי השקעות שנמכרו לממשל הפדראלי ולרשויות המדינות בארה"ב, כך מסרה היום רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC).

 

ג'יי פי מורגן, הבנק האמריקאי השני בגודלי, הסכים לשלם 177
מיליון כדי ליישב את התביעה וכן להחזיק 51.2 מיליון דולר ללווים מוניציפאליים שנפגעו בעקבות מעשי הבנק.

 

משרד המשפטים האמריקאי והרשות לניירות ערך חקרו במשך יותר מארבע שנים כיצד הבנקים ויועצים פיננסיים "סידרו" מכרזים על השקעות של הרשויות המוניציפאליות. לפי התובעים קשירת הקשר עלתה כסף למשלמי המסים מכיוון שאפשרה לבנקים לשלם שיעורי ריבית נמוכים ממחיר השוק לממשלות המקומיות. UBS, ובנק אוף אמריקה גם כן הגיעו להסכמי פשרה דומים בעבר.

 

ג'יי פי מורגן "זכה במכרזים באופן לא חוקי באמצעות הסכמים סודיים עם סוכני מכרזים כדי לקבל 'הצצה אחרונה' על ההצעות שהגישו מתחרות במכרז", אמר רוברט קוזאמי, מנהל מחלקת האכיפה ב-SEC לבלומברג. "לרשויות המוניציפאליות ולמשקיעים לא היה סיכוי נגד אסטרטגיות הרמאות של הבנק", הוא אמר.

 

ג'יי פי מורגן "לא סובל פעילות אנטי-תחרותית והפרות אחרות של החוק", כתב הבנק בהודעה לעיתונות. "ההאשמות היו כתוצאה מפעילות של עובדים לשעבר בחלק קטן של החברה שמאז נסגר. העובדים הסתירו את פעילותם מההנהלה", כתב הבנק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x