שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אלי להב: "אני ואיליק רוז'נסקי נהיה שילוב מנצח"

להב רכש משלמה שמלצר 55% מהמניות ב־38 מיליון שקל. "שאלתי 20 איש על איליק, מתוכם 17 אמרו עליו דברים טובים"

גולן חזני 07:5229.06.11

עסקת העברת השליטה בחברת הנדל"ן אס.אר אוברסיז מידי שלמה שמלצר לאלי להב הושלמה. להב רכש משמלצר 54.9% ממניות החברה בתמורה ל־37.6 מיליון שקל. להב חובר באס.אר אוברסיז למנכ"ל דלק נדל"ן לשעבר, איליק רוז'נסקי, ולחוה זמיר־טואף, מי ששימשה כמשנה למנכ"ל דלק נדל"ן תחתיו וצפויה להתמנות כעת למנכ"לית אס.אר אוברסיז.

 

להב מונה ליו"ר החברה עם השלמת העסקה. לתפקיד המשנה למנכ"ל מונה אבי שייט, סמנכ"ל הפיתוח של קבוצת להב.

 

"אני אהיה בעל השליטה בחברה. אם יהיו בה הצלחות, הן ייזקפו לזכותי, ואם יהיו כישלונות, זו גם תהיה האחריות שלי", אמר להב לאחר החתימה אתמול.

 

מה דעתך על מניית להב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

להב מחליף, כאמור, בשותפות עם רוז'נסקי את שלמה שמלצר, שהחזיק בשליטה דרך חברת שלמה נדל"ן שבבעלותו. על רוז'נסקי, שותפו החדש, אמר להב כי "הוא שותף עם ניסיון מאוד עשיר בתחום הנדל"ן בעולם, ויש היום הרבה הזדמנויות. הוא עשה עסקים מאוד טובים ברובם".

 

להב דחה את הביקורת שהופנתה כלפי רוז'נסקי על חלקו במצבה הקשה של דלק נדל"ן, וציין כי "מי שעושה הרבה עסקים עושה לפעמים גם כמה עסקים פחות מוצלחים, אבל עם הניסיון של רוז'נסקי ועם מה שאנחנו מביאים איתנו, נהיה שילוב מנצח. שאלתי 20 איש לגביו - 17 מהם אמרו דברים טובים, שלושה אמרו דברים רעים, אבל כשחקרתי אותם מה לא בסדר בו, הם לא ידעו לענות".

 

להב עומד בראש קבוצת להב העוסקת בתחום הקמעונאות והנדל"ן. את עיקר חשיפתו הציבורית קיבל להב בימים שבהם היה הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע.

 

בימים אלה בונה קבוצת להב את פרויקט הדגל שלה גרנד קניון באר שבע, בשותפות עם חברת בריטיש ישראל שבבעלות מליסרון של משפחת עופר. עלות הקמת הקניון, שיהיה הגדול ביותר בדרום הארץ, מוערכת ב־900 מיליון שקל, והוא צפוי לכלול עם השלמתו כ־140 אלף מ"ר בנוי, מתוכם כ־45 אלף מ"ר שטחים מניבים, וכן כ־2,200 מקומות חניה וכ־250 חנויות. דמי השכירות השנתיים בקניון מוערכים ביותר מ־90 מיליון שקל.

 

לדברי להב, אס.אר אוברסיז "תתמקד ברכישת נכסים מניבים במערב אירופה, פאואר סנטרים ואולי גם בנייני משרדים". להב ציין כי נכון לעכשיו, אין בכוונתו ליצוק את נכסיו הקיימים בקבוצת להב לתוך החברה. "זה עוד צעיר מדי והחשיבה איננה כזו. אבל כל עסקה חדשה בארץ נביא קודם כל לשיקול החברה הבורסאית, ואם זו תשיב בשלילה, נעשה אותה במסגרת החברה הפרטית".

 

האסיפה הכללית של אס.אר אוברסיז אישרה קבלת הלוואה של 50 מיליון שקל משמלצר, בעל השליטה הקודם, עבור רכישת נכסים, ועל פי הערכות הלוואה זו תוסב ותוענק לחברה על ידי להב.

 

רוז'נסקי ושמלצר רכשו את השליטה באס.אר אוברסיז (גאון נכסים לשעבר) מגאון אחזקות ביוני אשתקד. במסגרת העסקה רכשה גאון אחזקות את עיקר נכסי החברה, כך שבסופו נותרו לאס.אר אוברסיז שני נכסים מניבים בירושלים. החברה נסחרת בבורסה לפי שווי של 61 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x