$
בורסת ת"א

אנלייט תקים מערכות סולאריות בהיקף של כ-43 מיליון יורו באיטליה

החברה שבשליטת שאול אלוביץ' תשקיע הון עצמי של 7-6 מיליון יורו בפרוייקטים - שיוקמו בשיתוף עם יזמים ישראלים נוספים

שהם לוי 09:2809.11.10

אנלייט אנרגיהמקבוצת יורוקום הודיעה הבוקר על הסכם עם חברת אקואנרג'י (Econergy) הפועלת באיטליה, לפיתוח משותף והשקעה במיזמים סולאריים באזורים שונים באיטליה, בהשקעה כוללת של כ-43 מיליון יורו, ובהספק מותקן כולל של כ-15 מגה-וואט.

מה דעתך על מניית אנלייט אנרגיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מתוך 15 מגה-וואט שהחברה שהמיזם החדש ייצר, 10 מגה-וואט צפויים להגיע מתחום הקרקעות והיתר מתחום הגגות.

 

ההון העצמי שתידרש אנלייט להעמיד לצורך הפרויקט נאמד בטווח של 7-6 מיליון יורו.

 

אנלייט תהיה בעלת השליטה במיזם המשותף, עם החזקה ממוצעת צפויה של כ-80% בפרויקטים השונים, וחברת אקונרג'י איטליה תחזיק בממוצע בכ-20% בפרויקטים.

 

המיזם באיטליה יכלול פיתוח, מימון, הקמה ותפעול של חוות סולאריות על גבי קרקעות (10 מגה וואט) וגגות (5 מגה וואט). הפרויקטים, שנמצאים בשלבים שונים של פיתוח, צפויים להיבנות במהלך 2011-2012, ולהניב עם השלמתם תקבולים בסך של כ-6 מיליון יורו בשנה.

 

יצוין, כי המיזמים נמצאים עדיין בשלבי פיתוח ובשל כך, מטבע הדברים, אין וודאות כי כולם יקבלו את כל ההיתרים ויקיימו את התנאים הנדרשים להקמתם.

 

חברת אקונרג'י נמצאת בשליטת היזמים הישראלים אייל פודהורצור ויואב שפירא ובאחזקת מיעוט של שתי חברות פיתוח מקומיות באיטליה. החברה פועלת בשנתיים האחרונות להרכשת קרקעות וגגות מתאימים, רישוי ופיתוח של מיזמים סולאריים באיטליה.

 

"תשואות גבוהות עם סיכונים נמוכים"

 

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת, הסביר על אסטרטגיית החברה: "הכניסה לשוק האיטלקי היא חלק מאסטרטגיית הצמיחה של אנלייט, הכוללת הרחבת הפעילות לשווקים חדשים ולטכנולוגיות חדשות, והקמת שותפויות עם חברות. להערכתנו התעריפים באיטליה לשנתיים הקרובות מאפשרים הקמת פרויקטים עם שיעורי תשואה גבוהים, עם סיכונים נמוכים יחסית ודרגת ודאות טובה לגבי תנאי השוק".

 

יעבץ הוסיף כי "המודל העסקי שנבחר על ידינו הוא כניסה למיזמים בשלב מוקדם יחסית של הפרויקט תוך נטילת חלק פעיל בפיתוחו, וניצול הידע והניסיון שצברנו להשגת תשואות גבוהות יותר. השותפות עם אקונרג'י, חברה מקומית הנמצאת בשליטת יזמים ישראלים, נבחרה על ידינו כמתאימה ביותר ליצירת דריסת רגל משמעותית לאנלייט באיטליה, תוך שמירה על המודל העסקי של החברה."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x