$
בורסת ת"א

"עורך הדין שייצג משקיעים נגדי - סנדלר"

דניאל מולקנדוב מגיב על התביעות האזרחיות נגדו, אשר הוגשו על ידי משקיעים שאיבדו את כספם

מארק שון 07:0221.10.10

בשנתיים האחרונות הוגשו נגד דניאל מולקנדוב וחברת לב התמר שבבעלותו כ־30 תביעות אזרחיות, על ידי משקיעים שאיבדו את כספם. את מרבית התביעות מנהל משרדו של עו"ד אסף ברם, ששמו עלה לכותרות לאחרונה בפרשה אחרת - הבוררות בין יגאל לנדאו לשותפיו בשותפות חיפושי הגז רציו - בוררות שאת

שלביה הראשונים ניהל העבריין מאיר אברג'יל.

 

מולקנדוב הצליח עד כה להדוף את מרבית התביעות האזרחיות, שטענו כי ביצע פעולות חיבוץ (ריבוי פעולות סרק לשם ניפוח עמלות) בקרן הנאמנות שניהל. לא ברור כיצד תשפיע ההרשעה בפלילים על פסקי הדין בתביעות האזרחיות שעדיין תלויות ועומדות.

 

מה תשובתך ללקוחות שהפסידו את כל הונם אצלך ונכנסו לחובות?

מולקנדוב: "אתה יכול להפסיד רק מה שהשקעת. אם אתה משקיע בדירה אחת, המקסימום שאני יכול להפסיד לך זה את אותה דירה. אבל אם אני הופך אותן לעשר דירות - קח 2–3 דירות ושים בצד. זה העסק. אופציות יכולות לעלות באלפי אחוזים בתוך שעות. מניה עולה בשנה ב־15% בממוצע.

 

"יש עורך דין אחד, אסף ברם (שמייצג כאמור את התובעים - מ"ש). הוא מזכיר לי את אותו סנדלר שמייצר כל הזמן את אותה נעל.

 

"רשות ני"ע חקרה אותי על התלונות הרבות של ברם, ואחרי שלוש שנים החליטה לסגור את התיק המשמעתי. לא הפסדתי פעם אחת, חויבתי בסכומים זניחים בפשרות".

 

למה בכל זאת התפשרת?

"העלות של עורכי הדין היא 150 אלף שקל לחודש בנוסף לשעות עבודה מבוזבזות. העדפתי לחסוך את הכסף ולהתפשר".

 

עו"ד תומר ברם ממשרד ברם דחוח ושות' מסר בתגובה: "משרדנו ניהל ומנהל מספר תיקים כנגד דניאל מולקנדוב וחברות שונות שבשליטתו או בבעלותו. ברובם המכריע פסק בית המשפט לטובת לקוחותינו והורה למולקנדוב להשיב את אשר גזל. יצוין כי ברוב רובם של המקרים לא שילם מולקנדוב את הסכום שנפסק נגדו ונפתחו כנגדו תיקי הוצאה לפועל. על התנהלותו, הלכותיו ודרכו של מולקנדוב עמד בית המשפט בגזר הדין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x