$
שווקי חו"ל

דל תשלם 100 מיליון ד' כדי ליישב תביעה של רשות ני"ע

הואשמה שהונתה משקיעים בכך שלא דיווחה על "תשלומי בלעדיות" שקיבלה מאינטל בתמורה לכך שלא השתמשה במוצרים של יריבותיה

בלומברג 09:1823.07.10
חברת המחשבים דל הסכימה לשלם 100 מיליון דולר כדי ליישב תביעה של רשות ני"ע (SEC) בגין הונאה חשבונאית, כמו כן על פי ההסכם יוכל מייסד החברה מייקל דל להישאר בתפקידו כמנכ"ל לאחר שישלם קנס של 4 מיליון דולר.

 

על פי התביעה שהגישה הרשות עולה שדל, בן ה-45 ויצרנית המחשבים האישיים לא דיווחו למשקיעים לגבי "תשלומי בלעדיות" שקיבלו מאינטל, בתמורה לכך שלא השתמשו במוצרים של יריבותיה הגדולות ביותר של יצרנית השבבים. הטענה היא כי התשלומים סייעו לדל לעמוד ביעד ההכנסות שלה בין 2006-2001.

 

"דיוק ושלמות הם אבני היסוד של חוקי החשיפה של חברות ציבוריות", אמר מנהל האכיפה ברשות רוברט קוזמי. "מייקל דל ומנהלים בכירים נוספים בחברה לא עמדו בסטנדרט הזה באופן קבוע לאורך שנים רבות".

 

הפשרה שהושגה תסייע לדל ליישב חקירות נוספות בנוגע לתפקיד שהתשלומים מאינטל שיחקו בתוצאות הפיננסיות שלה ושל יצרניות מחשבים נוספות.

 

קווין רולינס, המנכ"ל לשעבר של דל ישלם קנס של 4 מיליון דולר בעוד שסמנכ"ל הכספים הקודם ג'יימס שניידר ישלם קנס בגובה 3 מיליון דולר. שניידר אף מרצה השהייה מתפקידו כרואה חשבון במשך חמש שנים. רשות ני"ע האמריקאיתחסכה מהמייסד מייקל דל עונש דומה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x