$
בורסת ת"א

אולטרה שייפ צימצמה את ההפסד בשורה התחתונה ברבעון הראשון

החברה שעלתה לכותרות על רקע המלצה באתר של אופרה ווינפרי למכשיר החברה דיווחה על ירידה של 16.2% במכירות והפסד נקי של 1.8 מיליון דולר

גיל קליאן 09:4217.05.10

חברת אולטרה שייפהציגה היום (ב') דוחות לא מזהירים לרבעון הראשון - החברה מדווחת על ירידה של 16.2% במכירות ברבעון הראשון, שעמדו על כ-1.6 מיליון דולר בלבד. הירידה במכירות של החברה נבעה מירידה במחירי המכירה של מכשיר הצרת ההיקפים שמפתחת החברה. עם זאת, הכנסות החברה רשמו עלייה של 73% לעומת הרבעון הקודם.

מה דעתך על מניית גיבוי אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אולטרה שייפ עלתה לכותרת באפריל, כאשר המלצה באתר של אופרה ווינפרי על מוצר החברה גרמה למשקיעים בבורסה של תל אביב להיכנס לבהלת קניות ולהזניק את המניה ב-63% ביום אחד. האירוע לא השפיע על החברה ברבעון הראשון, אך בחברה בחרו שלא לציין אותו כלל בדוחות, גם לא תחת האירועים שקרו לחברה לאחר תאריך המאזן. משום כך לא ניתן לדעת האם החברה מעריכה כי ההמלצה באתר של ווינפרי תסייע לה להגביר את המכירות.

 

כך או כך, למוצר של החברה כלל אין אישור FDA ולכן לא ניתן לשווקו בארה"ב. בראיון לאתר "כלכליסט" אמר מנכ"ל החברה, אסף איל, כי אינו מסוגל להעריך מתי יהיה למוצר אישור שכזה - אם בכלל.

 

לאור הירידה במכירות המשיכה החברה להפסיד כסף. החברה רשמה בשורה התחתונה ברבעון הראשון הפסד נקי של כ-1.8 מיליון דולר, צמצום קל לעומת הפסד של כ-2.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הצמצום בהפסד נבע מהתייעלות בהוצאות החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x