$
בורסת ת"א

בשוק מתעלמים מאיומי משרד התקשורת: ביקושים גבוהים להנפקת פרטנר

בשלב המוסדי נרשמו ביקושים של יותר מ-3 מיליארד שקל. החברה ביקשה לגייס 500 מיליון שקל, וצפויה להגדיל את הגיוס למיליארד שקל. הריביות והיקף הגיוס יקבעו מחר

גילעד נס 22:4914.04.10
מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

נראה כי בשוק ההון מאמינים שפרטנר תמשיך להנות מתזרים מזומנים יציב גם בשנים הקרובות, למרות כוונתו של משרד התקשורת לפגוע ברווחיות חברות הסלולר. פרטנר החלה היום (ד') במהלך גיוס של עד מיליארד שקל בהנפקת אג"ח. בשלב המוסדי, אותו הובילו לאומי פרטנרס וכלל חיתום, נרשמו ביקושים גבוהים שהגיעו למעל 3 מיליארד שקל.

 

פרטנר תכננה לגייס רק כ-500 מיליון שקל, אולם לאור הביקושים הערים היא עשויה להגדיל את היקף הגיוס למיליארד שקל. השלב הציבורי של הגיוס יתרחש בתחילת השבוע הבא.

 

פרטנר מתכוונת להנפיק 3 סדרות חוב סטרייט חדשות, שתיפרענה בין השנים 2021-2013. הסדרות יוצעו בריבית קבועה צמודת מדד, ריבית קבועה שאינה צמודת מדד וריבית משתנה בהתבסס על ריבית למלווה מדינה קצר מועד. הריביות על סדרות אלו יקבעו מחר, במקביל להחלטה על היקף הגיוס הכולל.

 

חברת הדירוג מעלות-S&P העניקה לאגרות חוב בסדרות אלו דירוג –AA (יציב), בדומה לדירוג לאגרות החוב הקיימות. במעלות העריכו כי אין במיחזור החוב באמצעות הנפקת אגרות חוב חדשות בכדי להשפיע בצורה משמעותית על פרופיל הסיכון הפיננסי של פרטנר.

 

בהקשר לאגרות החוב הקיימות נקבע בהסכם מול מחזיקי האג"ח כי הריבית תהיה כפופה לשינוי בדירוג שתעניק מעלות לאגרות חוב אלו, כך שהורדת הדירוג תעלה את שיעור הריבית שתשלם פרטנר לבעלי האג"ח. הסכם זה הושג לאחר שבית המשפט התבקש לאשר הפחתת הון בסך 1.4 מיליארד שקל של פרטנר, ומחזיקי האג"ח טענו כי הפחתת ההון מעלה את הסיכון לאי החזר האג"חים. לאחר מו"מ בין פרטנר לבעלי האג"חים נקבע מנגנון התגמול לעיל.

 

יצויין כי בניגוד לפרסומים, פרטנר כבר חילקה את הדיבידנד המיוחד, בסך 1.4 מיליארד שקל, ובעוד כשבועיים היא צפויה לחלק דיבידנד בסך 293 מיליון שקל, הנגזר מהרווח שהציגה ברבעון הרביעי של 2009.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x