שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": אלביט רוצה את החטיבה הביטחונית של ורינט

ל"כלכליסט" נודע כי מתקיימים מגעים ראשוניים בין החברות בדרגי הביניים לעסקת הרכישה, הנאמדת ב־700 מיליון דולר. אלביט פנתה גם לחברת נייס לרכישת החטיבה הביטחונית שלה

גולן חזני 07:0624.02.10

אלביט מערכות מקיימת מגעים ראשוניים ביותר לרכישת החטיבה הביטחונית של ורינט. ל"כלכליסט" נודע כי השיחות בין הצדדים מתקיימות בשלב זה בדרגי ביניים, לבחינת אפשרויות, ולא כמו"מ רשמי. אם יבשילו המגעים לעסקה, מדובר בשווי של כ־700–800 מיליון דולר לחטיבה הביטחונית.

 

מה דעתך על מניית ורינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפני כשבועיים פורסם ב"כלכליסט", כי אלביט מערכות מתכוננת לגיוס של כמיליארד שקל בהנפקת איגרות חוב כדי לממן רכישה גדולה. מדובר בצעד חריג בתולדות אלביט מערכות, שמאז שנוסדה לא גייסה כלל בשוק החוץ־בנקאי. מטרת ההנפקה היא לממן רכישה גדולה שלישית לחברה, וראשונה זה חמש שנים.

 

עד היום ביצעה אלביט מערכות שתי רכישות בסדר גודל כזה: הראשונה היא אלאופ, שנרכשה ב־2000 בעסקת מיזוג מניות לפי שווי של 724 מיליון שקל, ומהווה כיום פעילות מהותית בחברה בתחום פיתוח מוצרי אלקטרו־אופטיקה. השנייה היא תדיראן קשר, שנרכשה תמורת 2.3 מיליארד שקל מידי הקרנות שמרוק ופימי, ולאחר מכן נמחקה מהמסחר בבורסה. בסך הכל ביצעה אלביט בעשור האחרון 16 רכישות, בהיקף של 900 מיליון דולר.

 

ורינט היא החברה השנייה בגודלה בקבוצת קומברס, והיא מתמחה במערכות הקלטה מתוחכמות לווידיאו ולאודיו. בליבת הפעילות של החברה שני מגזרים - אזרחי וביטחוני - כשהמקבילה שלה בשוק הישראלי והבינלאומי היא חברת נייס. החברה מוחזקת (58%) בידי קומברס טכנולוג'י. ב־2006 רכשה ורינט את חברת ויטנס האמריקאית, לאחר שהקדימה את נייס.

 

 

תחום מערכות ההקלטה המתוחכמות במגזר הביטחוני קיים אמנם באלביט מערכות, אבל מהווה חלק קטן יחסית מפעילותה. ל"כלכליסט" נודע כי לפני המגעים עם ורינט נעשו גישושים מול נייס לגבי החטיבה הביטחונית שלה, שלא צלחו. בראש פעילות זו באלביט מערכות עומד זה חודשיים יאיר כהן, מפקד יחידה 8200 לשעבר, שעל פי גורמים בתעשייה מוביל את ניסיון ההתרחבות בתחום.

 

דובר אלביט מערכות מסר, כי "במסגרת האסטרטגיה של אלביט מערכות החברה מקיימת בדיקה של חברות בעלות טכנולוגיה משלימה ונגישות לשווקים חדשים. לעצם העניין - איננו מנהלים מו"מ לרכישת ורינט". מורינט לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x