$
המלצות ואזהרות

כלל פיננסים מעלה את מחיר היעד לטבע ב-12% ל-67 דולר למניה

בית ההשקעות שומר על המלצת "תשואת יתר". המחיר החדש גבוה ב-15% ממחיר מניית טבע בוול סטריט

שניר הנדלר 13:1618.01.10

שבוע לאחר שהציג שלמה ינאי, מנכ"ל ונשיא טבע את התוכנית האסטרטגית לחמש השנים הקרובות, בה הוא חזה הכנסות של 31 מיליארד דולר בשנת 2015 ורווח נקי של 6.8 מיליארד דולר, העלו היום בכלל פיננסים ברוקראז' את מחיר היעד למנייה ל-67 דולר ושומרים על המלצת "תשואת יתר".

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אבירן רביבו, אנליסט בבית ההשקעות, מעריך כי למרות הצמיחה האגרסיבית שחוזה הנהלת טבע לשנים הקרובות תירשם צמיחה שנתית ממוצעת של 13.4% ברווח הנקי ואף צפוייה עלייה בסעיפי ההוצאה השונים בשל השקעה במחקר ופיתוח ועלייה בשיעורי המס העתידיים שלה.

 

רביבו מעריך עוד כי האסטרטגיה של טבע ממתנת את סיכון המטבע ומציין כי "המשקיע הישראלי נפגע מהיחלשותו ארוכת הטווח של הדולר אשר שחקה את מחיר המניה השקלי. ההתמקדות בשווקים מחוץ לארה"ב בשנים הקרובות צפויה למתן את סיכון המטבע בחברה שכן החלשות הדולר תשפיע לטובה על שורת ההכנסות הדולרית של החברה".

 

גם העליות האחרונות שנרשמו במסחר בטבע לא מרתיעים את כלל פיננסים שמסבירים שכיום נסחרת טבע במכפיל רווח של 12.8 על 2010, נמוך משמעותית מהממוצע בשוק. הוא מעריך כי במחיר הנוכחי מדובר בנקודת כניסה אטרקטיבית למשקיע המקבל מובילה גלובלית של שוק צומח בתמחור סביר בהחלט. רביבו מעלה את מחיר היעד ממחיר של 60 דולר למניה ל-67 דולר למניה בהתבסס על מכפיל 15 לשנת 2010.

 

מחיר היעד שקבעה כלל פיננסים גבוה ב-15% ממחיר מניית ענקית הגנריקה הישראלית שנקבע ביום המסחר האחרון בוול סטריט (ו') על 58.27 דולר למניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x