• תפריט
בורסת ת"א

איבדו את הטאץ': השליטה בבי קונטקט נמכרה תמורת 2.5 מיליון שקל

ההבטחה הגדולה של ערן פפר הסתיימה במכירת רוב פעילות החברה למתחרים ונותרה כשלד בורסאי עם הערת "עסק חי"

סיון איזסקו 11:2216.09.09
שלוש שנים לאחר שחברת בי קונטקט ביצעה הנפקה של מניות לציבור באמצעות גייסה 13 מיליון שקל לפי שווי של 36 מיליון שקל. הגיע החברה אל סוף דרכה והיא נמכרת כעת בתמורה ל-2.5 מיליון שקל, המייצגים לחברה שווי של כ-5 מיליון שקלים.

 

הרוכש הוא אריה לייב יקר. בעבר עלה לייב יקר לכותרות כאשר ניהל לכאורה מו"מ עם חברת מלרג הבורסאית להכנסתו של פויו זבלדוביץ כשותף בחברה. פחות משעתיים לאחר שמלרג דיווחה על המגעים הכחיש זבלדוביץ כל מעורבות בעסקה ועורכי הדין שלו דרשו התנצלות מממלרג על הדיווח הכוזב לכאורה שהוציאה החברה, כאילו הוא מעורב במו"מ. בעקבות חוסר הבהירות הפסיקה הבורסה את המסחר במניות החברה והרשות לני"ע דרשה מהחברה הבהרות לסיטואציה המביכה.

 

בי קונטקט ניסתה לפעול בתחום התוכן הסלולרי ובהמשך רכשה את אתר "לילה" ואתרים נוספים אולם רכשה לאורך השנים בעיקר הפסדים. ההון שגוייס בגין הנפקת המניות נשרף כמעט כולו לאחר 3 שנות פעילות וכיום נותרו בקופת החברה 3.34 מיליון שקל, ורואי החשבון הצמידו לדוחותיה הערת עסק חי.

 

לחברה נכס נוסף והוא פקדון בהיקף של 20 מיליון שקל – כספים שהחברה גייסה בהנפקת אג"ח אולם נכון להיום השימוש היחיד שהחברה רשאית לעשות בפקדונות אלו הוא פרעון תשלומי האג"ח.

 

לא שווים את המשכורת

 

ב-2006 הפסידה החברה 1.15 מיליון שקל, ב2007 הפסידה 5.5 מיליון שקל, ב-2008 הפסדיה עמדו על 3.4 מיליון שקל.

 

אף שהחברה לא הצליחה להרשים את המשקיעים בתוצאותיה הכספיות, בעלי השליטה המשיכו בחגיגות השכר. חגיגות השכר החלו מספר שבועות לפני ההנפקה אז שידרגה החברה את השכר של מרבית בעלי השליטה. בעלי השליטה הם ערן פפר, עדי מערבי ויצחק ישראל.

 

מנכ"ל החברה ערן פפר הנמנה על בעלי השליטה בחברה משך בשלוש שנים האחרונות שכר חודשי של 40 אלף שקל ועלות שכרו (כולל רכב מקבוצת רישוי 6) הסתכמה בכ-50 אלף שקל בחודש וכן היה זכאי ל-2% מהרווח הנקי השנתי.

 

תומר מערבי (בעלה של עדי) העניק לחברה שירותי ייעוץ בתמורה ל-32 אלף שקל בחודש ובונוס שנתי של 2% מהרווח הנקי. אחותו של תומר הועסקה על ידי החברה בתפקיד מנהלת החטיבה העסקית. עלות השכר שלה עמדה על 22 אלף שקל בחודש ובנוסף היא זכאית ל-1% מהכנסות החטיבה העסקית.

 

יצחק ישראל שימש בחלק מהתקופה כיו"ר בעלות של 10 שקל בחודש ו-2% מהרווח הנקי. בנוסף עוד 10.8 אלף שקל בגין שירותיו לחברה הבת.

 

לאורך שלושת שנות הפעילות משכו בעלי השליטה מיליוני שקלים בגין הסכמי שכר אלו, מה שהקשה עוד יותר על החברה להציג רווחים כלשהם במהלך פעילותה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x