שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

לבייב נפרד מהאחזקה באלון של דודי ויסמן תמורת 60 מיליון דולר

אפריקה נפרדת מהאחזקה באלון הפרטית ותקבל מניות ואופציות באלון USA ודור אלון הציבוריות. את האחזקות האלה תוכל אפריקה למכור כדי להגדיל את קופת המזומנים

סוכנויות הידיעות 21:1614.09.09

קבוצת אלון שבשליטת דודי ויסמן ושרגא בירן רוכשת מאפריקה ישראלאת חלקה באלון, בשיעור של 26.14%. בתמורה, אלון תעביר לאפריקה מניות באלון USA בתוספת אופציות "בתוך הכסף" לרכישת מניות חברת הדלק דור אלון. לאחר העסקה, ויסמן ובירן יחזיקו 53% מאלון ו"ארגוני הקניות של הקיבוצים", יחזיקו כ-47%.

 

בעקבות העסקה, נכנס לתוקפו הסכם בעלות חדש, שלפיו, בין היתר, יו"ר החברה ימונה על ידי ארגוני הקיבוצים והמנכ"ל על ידי ויסמן-בירן. ההסכם מצריך הסכמה משותפת על החלטות שיידונו באסיפה הכללית ותקף כל עוד פער האחזקות בין שני הבעלים לא עולה על 20%.

 

האופציות של אפריקה למניות חברת הדלק דור אלון הינן בהיקף של 982.8 אלף מניות במחיר מימוש של 55 שקלים למניה, לתקופה של שלוש שנים. מחיר המימוש נמוך ב-15% ממחיר המניה בבורסה, שננעל היום ב-65 שקלים, לאחר עלייה יומית צנועה של 1.4%. שווי המניות הוא 54 מיליון שקל.

 

בשלב ראשון, אפריקה תקבל כ-2.579 מיליון מניות אלון USAהמהווים 5.5% מהחברה שנסחרת בוול סטריט - שווי המניות הוא 26.4 מיליון דולר. בנוסף, מתחילת השנה הבאה ועד יולי 2011, אלון תעביר לאפריקה עוד 3.287 - 3.674 מיליון מניות אלון USA לפי דרישה וללא תוספת מימוש, מניות אלו יהוו עד 7.27% מהחברה. שווי האופציות לפי מחירה של מניית אלון USA בתום המסחר בוול סטריט הוא 33.8 - 37.9 מיליון דולר.

 

לצד אחזקתה בדור אלון ובאלון USA, קבוצת אלון מחזיקה גם ב-70% ממניות רשת השיווק רבוע כחול שאינה נכללת בעסקה. סך העסקה מוערך ב-64-60 מיליון דולר לפי שער הדולר הנוכחי ולפי מחיר מניות אלון USA. ניצול אופציות רכישת מניות דור אלון ומכירתה לפי שווי נוכחי (שווי נאיבי) עומדת על 11 מיליון שקל. לאחר תום העסקה אפריקה תוכל לממש את מניות אלון USA ודור אלון בכדי לשפר את נזילותה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x