$
המלצות ואזהרות

כלל פיננסים: "ההתאוששות בשוק האשלג עדיין רחוקה"

בכלל פיננסים מנתחים את דוחות מוזאיק שפורסמו בשבוע שעבר ומוסרים כי "הדוחות חושפים את עומק המשבר בה מצויה תעשיית הדשנים וחוזים כי היציאה ממנו היא אינה נמצאת בעתיד הקרוב"

כתב כלכליסט 10:3112.04.09

ביום שלישי שעבר פרסמה מוזאיק את דוחות הרבעון השלישי שלה שהסתיים בסוף פברואר. על פי מחלקת המחקר של כלל פיננסים "הדוחות היו חלשים מאוד, הרבה מתחת לציפיות השוק. להערכתנו, הדוחות לא רק חושפים את עומק המשבר של תעשיית הדשנים – הם אף דוחים (שוב) את נקודת היציאה ממנו".

 

"מוזאיק

דיווחה על נפילה של 89% ברווח הנקי ל-58 מיליון דולר בלבד, וזאת בהשוואה לרווח של 520 מיליון דולר ברבעון המקביל ומול ציפיות השוק לרווח של 107 מיליון דולר".

 

"ברמת המגזר, החברה דיווחה על הפסד תפעולי של 66 מיליון דולר במגזר הפוספט לאחר נפילה של 670 דולר במחיר המכירה ברבעון אחד למחיר של 413 דולר לטון ונפילה של 50% בכמויות הנמכרות".

 

"במגזר האשלג, החברה דיווחה על מחיר מכירה של 565 דולר לטון ועל נפילה של 63% בכמויות הנמכרות ל-784 אלף טונות בלבד".

 

בכלל פיננסים מסכמים "ההתאוששות שוק האשלג עדיין רחוקה. דוחות מוזאיק ממחישים כי החקלאים פשוט לא מוכנים לשלם את המחירים הנוכחיים על האשלג".

 

לעומת מחלקת המחקר של כלל פיננסים, אמיר אדר מנהל מחלקת המחקר של הראל מוסר כי "מוסאיק הודיעה כי היא חוזרת לייצר פוספטים במתכונת הרגילה וזוהי חדשה טובה מאוד למגזר זה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x