$
בורסת ת"א

קמטק: ההכנסות ברבעון צנחו ב-35% ל-12.4 מיליון דולר

יצרנית מערכות הבדיקה של מעגלים מודפסים מסכמת את הרבעון הרביעי עם הפסד כבד של 5.5 מיליון דולר. לאחרונה פיטרה רבע מכוח האדם

תומר קורנפלד 16:1705.03.09

תוצאות כספיות חלשות לחברת קמטק ממגדל העמק. הכנסותיה של החברה, העוסקת בייצור מערכות בדיקה של מעגלים מודפסים הסתכמו ברבעון הרביעי ב-12.4 מיליון דולר, ירידה של 35% לעומת הרבעון הקודם של השנה.

 

הירידה בהכנסות הובילה להגדלת ההפסד שהסתכם ברבעון האחרון של 2008 ב-5.5
מיליון דולר, לעומת הפסד של 4.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של השנה.

 

במטרה להתמודד עם הירידה בהכנסות ביצעה קמטק בחודשים האחרונים שני סבבי פיטורים. בגל הראשון שהתרחש בחודש נובמבר פיטרה החברה 55 עובדים, מתוכם 35 בישראל. בגל השני, שהתבצע בחודש הקודם פוטרו 68 עובדים נוספים. בשני גלי הפיטורים שביצעה קמטק פוטרו כרבע מעובדי החברה.

 

בסוף 2008 היו לחברה 14.4 מיליון דולר בקופת המזומנים, בהשוואה ל-17.1 מיליון דולר ברבעון הקודם.

 

"קמטק היא חלק משרשרת האספקה של תעשיית האלקטרוניקה ואנחנו מושפעים מהמיתון העולמי", אמר רפי עמית מנכ"ל החברה. "הצעדים שבהם נקטנו יקטינו ב-25% את הוצאותינו בשנה הקרובה באופן המאפשר לנו לתמוך בלקוחות שלנו. אנחנו מאמינים שמצבת המזומנים הנוכחית שלנו תאפשר לנו לעבור את התקופה הקרובה ולצאת מחוזקים יותר".

 

חברת קמטק מצטרפת לחברות נוספות שלהן אין יכולת להעריך את השוק שלהן בשל המיתון ובניגוד למנהגה והחליטה שלא לספק תחזיות לרבעון הראשון של 2009, וזאת למרות שהתוצאות הכספיות מתפרסמות לאחר ששני שליש מן הרבעון כבר הסתיים.

 

קמטק היא חברה דואלית שמניותיה נסחרות בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי של 11 מיליון דולר. בשנה האחרונה איבדה מניית החברה 74%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x