$
המלצות ואזהרות

מריל לינץ': "ישראל צפויה להכנס בסוף 2009 למדד השווקים המפותחים"

חיים ישראל אנליסט החברה ממליץ בשנה הקרובה על השקעה במניות כיל, טבע ולאומי. בהתייחס לשוק המניות המקומי מוסר כי "ישראל נמצאת במצב מצוין"

שי אספריל 13:2218.01.09

חרף השנה הקשה שעברה על אנליסטים, אשר רבות מציפיותיהם הפומביות התנפצו, כינס בנק ההשקעות מריל לינץ' ישראל מסיבת עיתונאים ובה חשף את תחזיתו לשנת 2009 ביחס למשק המקומי.

 

לאחר שמסר כי מריל צופה שכלכלת ישראל לא תצמח ב-2009, ותרשום אינפלציה זניחה, נפנה חיים ישראל,

האנליסט הראשי של הבנק בארץ, לשוק המניות המקומי. "ישראל נמצאת במצב מצוין", אמר ישראל, עת השווה את המדדים הישראליים למדדי המניות בשווקים המתפתחים והמפותחים. לאחר מכן ציין מספר מניות אטרקטיביות.

 

בראש הרשימה מעמיד ישראל את כיל, אשר צפויה ליהנות מעליה מחודשת במחירי הסחורות, טבע, הנחשבת, בעיניו, לחברה היציבה והשקופה במשק הישראלי ובנק לאומי, אשר למרות חשיפתו המסויימת לנכסים רעילים והמחיקות שיבצע, נמצא במצב טוב משאר הבנקים, ונסחר ב-40% תחת הונו העצמי.

 

"ישראל צפויה להכנס בסוף 2009 למדד השווקים המפותחים. בשל משקלן היחסי במדד צפויות גם שאר החברות הגדולות ליהנות מהזרמת כספים מצד משקיעים זרים. לבד משלוש המניות האמורות, גם מניות צ'ק פוינט, בנק הפועלים ובזק צפויות לרשום עליה במחירן בשל "הכסף הפאסיבי" (השקעות הצמודות לתעודות סל) שיושקע במדד".

 

הסקטורים הפחות מומלצים להשקעה הם סקטור התקשורת – בשל היותו חשוף לרגולציה רבה, הרכב, אשר עומד לעבור שנה קשה, בשל עליית מחירי הליסינג, וכמובן הנדל"ן: "השוק חבוט, וימשיך להישאר חבוט, ובסוף 2009 נראה שוק נדל"ן הרבה יותר מכווץ", אמר ישראל.

 

ישראל גם מסר כי כמו במלחמת לבנון השניה, המבצע בעזה אינו משפיע על המשקיעים הזרים. לדעת ישראל הדבר שמשפיע על משקיעים אלה הם ימי ושעות המסחר. לדעתו, יש לבצע מעבר הדרגתי למסחר בימים שני עד שישי, ולנסות להתאים את שעות המסחר לאלה שבבורסות חו"ל. "יש משקיעים שסוגרים פה פוזיציות בימי חמישי, כי הם לא יוכלו לפעול פה עד יום שני, בעוד שבזמן האחרון ראינו שבנקים התמוטטו בימי שישי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x