$
בורסת ת"א

בלעדי: מנכ"ל אלומות פורש בשל חילוקי דעות עם הבעלים

שי שרון עוזב לאחר קצת יותר משנה בתפקיד. גם מיכה מלכה, מנכ"ל בית ההשקעות ספרינט שמחזיק אלומות, יפרוש מתפקידו, אך יישאר בעל מניות

הדר רז 22:3110.12.08

מנכ"ל בית ההשקעות אלומות שי שרון יסיים בקרוב את תפקידו עקב חילוקי דעות עם בעלי השליטה - כך נודע ל"כלכליסט". שרון מונה למנכ"ל אלומות באוקטובר 2007, ולפני כן כיהן כמנכ"ל ישיר בית השקעות ניהול תיקים. במשך שנים רבות הוא ניהל את עסקי הנוסטרו (השקעות עצמיות) וביטוח החיים של

קבוצת ביטוח ישיר. שרון גם ניהל בעברו את כספי ביטוח החיים של קבוצת הביטוח מגדל ושימש כמשנה למנכ"ל אי.בי.אי קרנות נאמנות.

 

אלומות הנו בית השקעות קטן המנהל תיקי השקעות, קרנות נאמנות וקופות גמל בהיקף נכסים של כ־650 מיליון שקל. בית ההשקעות נמצא בבעלות משותפת של קבוצת גורן קפיטל, בנק פרטי להשקעות וחברת ביטוח חקלאי שרכשה 50% ממנו ביולי 2006.

 

בתוך כך נודע שגם מיכה מלכה, מנכ"ל בית ההשקעות ספרינט שבשליטת אלומות, יסיים בקרוב את תפקידו. עם זאת, מלכה יישאר בעל מניות בחברה. בהודעה לבורסה נכתב כי דירקטוריון ספרינט קיבל את ההחלטה במסגרת תוכנית התייעלות והפחתת הוצאות שכר אשר החברה מתכוונת לאמץ.

 

במאי השנה הפתיע בית ההשקעות אלומות במהלך מהיר של רכישת מניות ספרינט במקביל לרכישת חלקה של גילאון (31%) בבית ההשקעות. שני המהלכים הפכו את אלומות לבעלת השליטה (43%) בספרינט, יום אחד בלבד לאחר שנדמה היה כי המשא והמתן בין גילאון לאלומות עלה על שרטון.

 

הכוונה המקורית היתה למזג בין שני בתי ההשקעות, אבל מאז חלפו חודשים רבים ושני הגופים לא הצליחו לייצר את הסינרגיה המתאימה לפעולתם המשותפת. אלומות וספרינט ממתינים להערכות השווי, ורק לאחר מכן יצטרכו להחליט לגבי המיזוג. יו"ר אלומות וספרינט הוא אוהד מראני, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x