$
שווקי חו"ל

הבנק המרכזי של ארה"ב מסרב לחשוף זהות הגופים שקיבלו סיוע מכספי משלם המיסים

כך עולה מתחקיר שערכה חברת המידע הפיננסי בלומברג בנסיון להתחקות לאן הלכו 2 טריליון דולר מכספי משלם המיסים. כמו כן, מסרב ה"פד" לחשוף את טיב הנכסים הבעייתים שקיבל מאותם גופים להם הושיט סיוע, המשמשים כביטחונות

סוכנויות הידיעות 20:3610.11.08

הבנק המרכזי של ארה"ב ("פד") מסרב לחשוף את זהות הגופים שקיבלו סיוע מכספי משלם המיסים בהיקף כולל של כ-2 טריליון דולר. כמו כן, מסרב ה"פד" לחשוף את טיב הנכסים הבעייתים שקיבל מאותם גופים להם הושיט סיוע, המשמשים כביטחונות. 

 

נגיד ה"פד", בן ברננקי, ושר האוצר

בממשל בוש, הנרי פולסון, הודיעו בספטמבר כי יצייתו לדרישות הקונגרס לשקיפות בכל הקשור לחבילת הסיוע של הממשל למערכת הפיננסית בארה"ב בהיקף של 700 מיליארד דולר.

 

חודשיים אחר כך, בעוד ה"פד" מעמיד לרשות גופים שונים הלוואות במסגרת תוכניות סיוע נפרדות שאינן מחייבות את אישור הקונגרס, לציבור האמריקאי אין שמץ של מושג לאן הולך כספו או אלו ניירות ערך מבטיחים הבנקים בתמורה לאותו סיוע.

 

חברת המידע בלומברג פנתה אל ה"פד" בבקשה לקבל פרטים על הסיוע שמעניק הבנק המרכזי של ארה"ב לגופים שונים על פי החוק של חופש המידע ופנתה לפני 3 ימים לבית המשפט הפדראלי בבקשה לחייב את ה"פד" לחשוף את אותו מידע.

 

ה"פד" הזרים את הכספים במסגרת 11 תוכניות סיוע נפרדות - 8 מהן נוצרו במרוצת 15 החודשים האחרונים.

דוברת הפדרל ריזרב מישל סמית סירבה להגיב על טיב ההלוואות או על התביעה שהגישה בלומברג. גם דוברת משרד האוצר בוושינגטון, מישל דייביס, סירבה להגיב לפניות טלפוניות בנושא, או לבקשת תגובה בדואר האלקטרוני.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x