שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

שינוי ארגוני במיטרוניקס: היעד - הנפקה בנאסד"ק

עפר שחר, נשיא מיטרוניקס, מפריד את החטיבה הבינלאומית כצעד ראשון לפני הנפקה: "יש לנו תוכנית אסטרטגית פשוטה אך יומרנית"

נעמה סיקולר 07:4711.08.08

לאחר שצורפה בעדכון האחרון כחברה בת"א-100, מאותתת מיטרוניקס, יצרנית הרובוטים לניקוי בריכות, על יעד חדש - הנפקה בנאסד"ק.

 

אתמול הודיעה החברה על ארגון פנימי חדש שהיא מבצעת, במסגרתו ימונה מנכ"ל החברה, עפר שחר, לנשיא חטיבה נפרדת שתרכז תחתיה את הפעילות הבינלאומית

של החברה, ואילו סמנכ"ל הכספים יובל בארי ייקח את מושכות הניהול השוטף של החברה.

 

שחר יתמקד בהרחבת הפעילות הבינלאומית של מיטרוניקס בארצות הברית, ובאמצעות חברת MGI שנרכשה לאחרונה - גם בצרפת. הכנסות החברה מהפעילות הבינלאומית נאמדות היום ב־30 מיליון דולר. "יש לנו תוכנית אסטרטגית פשוטה אך יומרנית", אמר אתמול ל"כלכליסט" הנשיא הנכנס שחר. "אנחנו רוצים להרחיב את תחום המוצרים שבו אנחנו פועלים, ומלבד ניקוי בריכות להכניס את המנקים האוטומטיים שלנו לנישות נוספות ולאזורים גיאוגרפיים נוספים כמו חצי הכדור הדרומי. לגבי התוכנית הכספיות, המטרה שלנו היא מכירות של 100 מיליון דולר ורווח נקי של 100 מיליון שקל בתוך שלוש שנים. ההפרדה בחטיבה היא כרגע לא משפטית. בעתיד תיערך גם הפרדה כזו, בהתאם לצרכים שלנו. למטרה הזו הבאתי לפני חמש שנים את יובל לחברה כדי שייקח את מושכות הניהול השוטף ושאני אוכל להתמקד באסטרטגיה. היום אנחנו מיישמים את זה".

 

הפרדת החטיבה מלמדת על חשיבה ארוכת טווח על הנפקה?

 

"בעתיד הנפקה זו בהחלט אפשרות ריאלית שאנחנו בוחנים", אומר שחר. "אנחנו מרוצים מהבורסה בתל אביב, אבל מזמן כבר אמרנו שהפעילות השוטפת שלנו היא לא כאן. עם זאת, לא נלך לבורסה שולית כמו AIM, אבל נאסד"ק זו בהחלט אופציה. אם וכאשר זה יקרה, יהיה מדובר כנראה בחברה־אם שתיסחר במקביל בתל אביב ובנאסד"ק. נבצע רישום כפול של החברה, ותחתיה אני רוצה לראות מבנה של חברות־בנות שונות".

 

מה עוד במסגרת האסטרטגיה שלכם?

 

"לעמוד ביעדים ובתוכניות", אומר שחר. "להיות חברה מסועפת עם שורה של חברות־בנות, במבנה רזה, ועם פעילות מהירה, חזקה ואגרסיבית ופלטפורמת פעילות בנפח גדול הרבה יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x