$
בורסת ת"א

מלרג: תהיה עסקה או לא תהיה עסקה?

בהודעה לבורסה ציינה מלרג שהירשברג מפסיק את המו"מ למכירת גרעין השליטה עם קבוצת הרוכשים, אולם לייב יקר טוען שהקבוצה שלו מחוייבת לעסקה שנחתמה, והיא תושלם במועד שנקבע – עד ה-21 ביוני

תומר קורנפלד 13:1728.05.08

מיכאל הירשברג, בעל השליטה בחברת התשתיות מלרג הפסיק את המו"מ למכירת מחצית מגרעין השליטה בחברה לקבוצת בראשות אריה לייב יקר. הירשברג התנה את המשך קיומו של המו"מ עם קבוצת הרוכשים בהפקדת סכום ראשוני של 20.8 מיליון שקל. למרות שלייב יקר הודיע במכתב ההבהרות כי יעמיד את הסכום

הפסיק הירשברג את המו"מ בטענה שההבהרות של לייב יקר באשר לזהות קבוצת הרוכשים אינן מקובלות עליו ושהוא שומר לעצמו את הזכות לתבוע את כל הנזקים שנגרמו לו כתוצאה ממעשיו של לייב יקר.

 

בשיחה עם "כלכליסט" ציין לייב יקר שהקבוצה שלו תעמוד בהסכם שנחתם מול מלרג, ושהעסקה תושלם בדיוק כפי שנקבע עד ה-21 ליוני. לייב יקר חזר על טענתו כי הקבוצה שלו תעמיד בימים הקרובים את הסכום הראשוני הנקוב בהסכם בשיעור של 20.8 מיליון שקל. באשר לזהות קבוצת הרוכשים ושרבוב שמו של המיליארדר זבלדוביץ להודעתה של מלרג, מותח לייב יקר ביקורת על הירשברג ומציין שניהל אמנם מגעים עם זבלדוביץ, אולם לא נחתם הסכם סופי מולו, ולכן תמוה בעיניו העובדה מדוע מיהר הירשברג לדווח על כך לבורסה. עוד ציין לייב יקר, שקבוצת ליאו שכטר מהווה חלק מהקבוצה ושבניגוד לזבלדוביץ - הסכם מחייב מולו כן נחתם.

 

הכל התחיל בהודעה שהוכחשה

 

הסאגה התקשורתית סביב רכישת גרעין השליטה בחברת קבלנות התשתיות מלרג החל ביום שני כשמיכאל הירשברג, בעל השליטה בחברה הודיע כי חתם על הסכם על פיו ימכור מחצית מגרעין השליטה בחברה לקבוצת רוכשים: קבוצת אריה לייב יקר, קבוצת פויו זבלדוביץ וקבוצת ליאו שכטר. פחות משעתיים מאוחר הכחיש זבלדוביץ את מעורבותו בעסקה ועורכי הדין שלו דרשו התנצלות מממלרג על הדיווח הכוזב לכאורה שהוציאה החברה. בעקבות חוסר הבהירות הפסיקה הבורסה את המסחר במניות החברה והרשות לני"ע דרשה מהחברה הבהרות לסיטואציה המביכה. ביום שלישי לא התקיים מסחר במניות החברה. מיכאל הירשברג דרש מלייב יקר הבהרות לגבי זהות קבוצת הרוכשים עד לשעות הצהריים וציין שאם ההבהרות אותן ביקש מלייב יקר לא יתקבלו – יפסיק את המו"מ. אתמול, כאמור, בהודעה לבורסה הפסיק טען הירשברג שהפסיק את המו"מ עד להעמדת ערבות. הודעת ההבהרה הובילה לחידוש המסחר במניה שנסחרה בירידות שערים חדות של עשרה אחוזים.

 

מעבר לתהיות המשקיעים סביב השאלה האם תהיה או לא תהיה עסקה בסופו של דבר, השאלה היותר חשובה עדיין לא נשאלה: במידה ואכן תיחתם עסקה בסופו של דבר, האם יש לה סיכוי בכלל להצליח? לפחות על פי התנהלות הצדדים עד כה, ניכר כי הסיכוי לכך קלוש ביותר.

 

לא ניתן היה להשיג את תגובתו של מנכ"ל מלרג, מיכאל הירשברג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x