פרסום ושיווק

בנימין ברון העיד כי נחום ביתן ביקש שההלוואה תישמר בסוד

ברון, שטוען כי החברה שלו לב ברון נתנה הלוואה של 35 מיליון שקל ליינות ביתן, העיד אתמול בביהמ"ש. בסופו של הדיון הגיעו הצדדים להבנות לסיום התיק כולו

הכוונה היתה “שלא יידעו בשוק שיינות ביתן לקחה הלוואה”, העיד אתמול בבית המשפט חברו של נחום ביתן, איש העסקים בנימין ברון, שטוען כי החברה שלו לב ברון נתנה הלוואה של 35 מיליון שקל ליינות ביתן. עוד נודע אתמול כי לאחר שהתנהל אצל השופט עודד מאור דיון בלתי פורמלי בין רשת יינות ביתן, נחום ביתן וחברת לב ברון, הגיעו הצדדים להבנות לסיום התיק כולו.

 

 

 

הדיון התקיים אתמול בהמשך לבקשה למתן צווי עיקול זמניים שהוגשה לאחרונה במעמד צד אחד נגד נחום ביתן ורשת יינות ביתן אותה ייסד. זאת בטענה לאי החזר הלוואה של כ־35 מיליון שקל. הבקשה למתן עיקולים הוגשה על ידי לב ברון, העוסקת ביבוא מלט ונמצאת בבעלות מי שהיה ידיד של נחום ביתן, בנימין ברון. ביהמ”ש לא הוציא צווי עיקול במעמד צד אחד.

 

נחום ביתן נחום ביתן צילום: עמית שעל

 

כך נראתה אתמול חקירתו הנגדית של בנימין ברון על ידי עו”ד ישראל פפר, בא כוח רשת יינות ביתן.

 

עו”ד פפר: ”ציינת שביתן ביקש שמתן ההלוואה ומקור הכספים יישמרו בסוד. מפני מי שיישמרו בסוד?”.

 

ברון: “מהאנשים, מהספקים... כל הרעיון שזה לא יצא החוצה שהוא לקח הלוואה”.

 

עו”ד פפר: ולכן ההלוואה הראשונה עוברת לחברה של אחיך ומחברה של אחיך לחברה פרטית של ביתן, נכון?”

 

ברון: “נכון. מאחי זה עבר לחברה שביתן ביקש להעביר אליה... הכספיים עברו לחברה של ביתן כדי להשתמש בתשלום לספקים ולמשכורות של יינות ביתן... אחי הוא צינור... כל הרעיון היה שלא ידעו שהוא לוקח הלוואה בגלל הרגישות. הרגישות היא של יינות ביתן... הכספים עברו בסוף ליינות ביתן לחשבונות של החברה”.

 

בהמשך ציין שהכוונה היתה “שלא ידעו בשוק שיינות ביתן לקחה הלוואה”.

 

בשבוע שעבר ביקש נחום ביתן מבית המשפט באמצעות עו"ד ארז דר לולו ממשרד ליפא מאיר שלא להטיל על חשבונותיו עיקולים זמניים לבקשת לב ברון, אבל כן לקבל הבקשה להטיל עיקולים זמניים על הרשת שייסד, יינות ביתן. זאת, מאחר וטען כי רשת יינות ביתן תחת הנהלתה החדשה "מתכחשת באופן לא ראוי לחובתה לשאת בהחזר ההלוואות...התנהגותה של יינות ביתן תחת הנהלתה הנוכחית בראשותו של שלמה רודב אינה הוגנת ואינה מקובלת".

 

מנגד, טענה הרשת כי הגורם החייב לחברת לב ברון הוא נחום ביתן ולא הרשת.

 

יש להדגיש כי בשבוע שעבר הגישה רשת יינות ביתן תגובה לבית המשפט עם תצהיר של שלמה רודב המכהן כיו"ר יינות ביתן החל מיולי 2020. לדברי רודב, הטענה של לב ברון כאילו המצב הכלכלי של הרשת "רעוע" הינו מצג שווא שאינו קיים.

 

x