שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

המשביר לצרכן הגישה בקשה לפירוק רשת המזון 365

קבוצת המשביר לצרכן ממשיכה להתמודד עם השלכות כניסתה לענף המזון, זאת 8 חודשים לאחר שמכרה את פעילות 3 סניפי רשת קוסט 365 - עסקה שלא עלתה יפה לאחר שהרוכשים לא עמדו בהתחייבויותיהם; בנוסף לבקשת הפירוק הגישה הקבוצה בקשה בהולה למינוי מפרק זמני

נורית קדוש 14:4602.07.15

למרות שכבר לפני 8 חודשים מכרה את פעילות 3 סניפי הרשת קוסט 365, ממשיכה קבוצת המשביר להתמודד עם השלכות כניסתה לענף המזון לפני כשלוש שני. הבוקר הגישה המשביר לבית המשפט המחוזי בלוד בקשת לפירוק לקוסט 365 ולמינוי ובקשה בהולה למינוי מפרק זמני לקוסט.

 

לטענת המשביר לצרכן, בעלי המניות בקוסט 365 ביצעו הברחה בלתי חוקית של ציוד ורכוש, שיש בתוך הרשת וששייך לה, והעבירו אותו לחברה אחרת שנמצאת בבעלותם. עוד ביצעו לטענת המשביר ביטולי צ'קים והעדפת נושים "המעלים חשש כבד לאי יכולתה של הרשת לעמוד בהתחייבויותיה כלפי הנושים".

 

בהודעתה לבורסה מסרה המשביר כי דירקטוריון החברה החליט, בהמלצת הנהלת החברה, להגיש את הבקשה לאחר שנודע לחברה על פעולות בלתי חוקיות שנוקטים בעלי המניות בקוסט, לרבות ביטולי שיקים, העדפת נושים והברחת נכסי קוסט לחברה אחרת בבעלות בעלי המניות בקוסט, המעלים חשש כבד ואמיתי בדבר יכולתה או כוונתה של קוסט לעמוד בהתחייבויותיה כלפי נושיה, לרבות החברה.

 

בנובמבר האחרון מכרה החברה את מלוא החזקותיה בקוסט לחברת אפיקי יונתן השקעות (2014), אשר רכשה את קוסט עבורה ועבור קבוצת משקיעים, חברת הייטס השקעות ישראל (לשעבר קראוד מי), בבעלותם של אנשי העסקים יאיר פיליפ ודב צימברג ("הרוכשים"). מכירת קוסט נעשתה בכפוף להזרמת הון ו/או קווי אשראי למימון פעילות קוסט על ידי הרוכשים, ובין היתר בתמורה לתשלום תמלוגים לחברה על ידי קוסט, והתחייבויות לשחרור החברה מערבויות והסכמים עליהם היא חתומה לטובת קוסט. הרוכשים לא עמדו באף אחת מהתחייבויותיהם האמורות. המשביר הוסיפה כי אין להגשת הבקשה השפעה תזרימית מהותית על החברה.

 

 

רמי שביט רמי שביט צילום: אוראל כהן

 

מקבוצת המשביר נמסר כי "בעקבות ביצוע מהלכים בלתי חוקיים של העדפת נושים והברחת נכסים ע"י בעליה הנוכחיים של קוסט, החליטה המשביר לנקוט פעולה שנועדה להגן עליה ועל שאר נושי הרשת. הפעולה נועדה למנוע את המשך המעשים החמורים המתנהלים ברשת קוסט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x