שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רמי שביט השלים את מכירת קוסט 365

שביט מכר את הרשת לקרוב משפחתו ניסים חסאן, המכהן כמנכ"ל הרשת. הרוכש ישלם בתמורה אחוזים מהמכירות למשך 5 שנים בסכום שלא יפחת מ-25 מיליון שקל

נורית קדוש 18:5726.11.14

רמי שביט השלים את מכירת רשת קוסט 365 - כשלושה שבועות לאחר שמכר את סניף כרמיאל לרמי לוי וחתם על הסכם להעברת 3 הסניפים הנותרים של קוסט ל"קבוצת משקיעים" בראשות ניסים חסאן המכהן כמנכ"ל הרשת. 

 

מדיווח לבורסה עולה כי קוסט 365 נמכרה לחברה בשם אפיקי יונתן אשר על פי נתוני רשם החברות, בעל המניות והדירקטור היחיד בה הוא חסאן, הנשוי לבת דודתו של שביט. החברה נרשמה ברשם החברות באותו יום שבו נחתם ההסכם בין המשביר אחזקות לחסאן.

 

ניסים חסאן הבעלים החדש של רשת קוסט 365 ניסים חסאן הבעלים החדש של רשת קוסט 365 צילום: אוראל כהן

 

על פי ההסכם בין הצדדים, חסאן ימשיך להפעיל את החנויות ויעביר בתמורה למשביר אחזקות אחוז ממחזור המכירות לאורך 5 שנים, בסכום שלא יפחת מ- 25 מליון שקל.

 

להבטחת התחייבות זאת, יעמיד חסאן ערבות בנקאית בסך 2.5 מליון שקל, אשר תתחדש אחת לשנה עד למלא פרעון ההתחייבות. הסדר זה שונה מהעסקה עם רמי לוי ששילם למשביר אחזקות 8 מליון שקל בשלושה תשלומים עבור החנות שרכש.

 

בתיקון להסכם שנחתם היום נקבע כי אם בתום 4 שנים יעמוד סכום התמלוגים הכולל ששילם חסאן למשביר על 22.5 מליון שקל, אזי לא ידרש חסאן להשלים את הסכום ל- 25 מליון שקל.

 

 צילום: אלעד גרשגורן

 

עוד נקבע בהסכם כי במקרה שבו לא יצליחו הצדדים להסכם לבצע הסבה של הסכמי שכירות או לבטל ערבויות שניתנו על ידי המשביר אחזקות לטובת הרשת, אזי למשביר אחזקות תהיה הזכות למכור את אותם סניפים ולרוכשים לא תהיה טענה או תביעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x