$
פרסום ושיווק

מחסור במוצרי טרה בסניפי מגה - בעקבות סכסוך עם החברה המרכזית למשקאות

הסכסוך הוא על רקע סירובה של מגה לדרישתה של החברה המשווקת בין היתר את קוקה קולה וטרה לשנות את תנאי הסחר לרשת. הרשת הנחתה שלא להזמין חלק ממוצרי טרה עד להודעה חדשה

נורית קדוש 10:2116.04.15

סכסוך מסחרי בין מגה לחברה המרכזית למשקאות הוביל למחסור בחלק ממוצרי טרה במדפי הרשת. ברקע הסכסוך, דרישתה של החברה המרכזית המשווקת את מוצרי קוקה קולה, קרלסברג, נביעות, פריגת ומחלבת טרה, לשנות את תנאי הסחר שהיא מעניקה לרשת. סירובה של מגה להיענות לדרישה, הוביל להנחייה של הרשת למנהלי הסניפים שלא להזמין עד להודעה חדשה חלק ממוצרי טרה.

 

ההרעה בתוצאותיה של מגה במהלך השנה החולפת, מעוררת בקרב חלק ניכר מספקיה חששות, ואלו פועלים בנסיון לצמצם את החשיפה הפיננסית לרשת. בעבור מגה, הסכסוך יוצר אתגר מורכב שכן הביקוש הרב למוצרי קוקה קולה יצור לרשת בעיה מול לקוחותיה. מנגד, החברה המרכזית צפויה להפגע מהפסקת הזמנת מוצרי החלב של טרה. כיוון שמדובר במוצרים טריים בעלי אורך חיי מדף קצר, יהיה על החברה למצוא עבורם קונה חלופי, לתרום אותם או להשמידם.

 

גבינה צהובה של טרה. החברה המשווקת תצטרך למצוא קונה חלופי לסחורה גבינה צהובה של טרה. החברה המשווקת תצטרך למצוא קונה חלופי לסחורה צילום: אוראל כהן

 

את השנה האחרונה חתמה מגה עם ירידה של 9% במכירות שהסתכמו ב- 5.75 מיליארד שקל. הירידה במכירות באה לידי ביטוי גם ברווח הגולמי שירד ב- 11.25% ביחס ל- 2013 והסתכם ב- 1.42 מיליון שקל לעומת 1.6 מיליארד שקל בשנה הקודמת. את השנה חתמה הרשת עם מעבר להפסד תפעולי בגובה 29.6 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי בגובה 43.9 מיליון שקל ב- 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x