שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

מכה נוספת לכרומגן? מפיצים מורשים הפסיקו המכירות באופן מאורגן

לאחר שנדחתה הנפקת החברה, מספר רב של מפיצים, בעיקר מאזורי המרכז וירושלים, החליטו להפסיק המכירות בשל שינוי מדיניות החברה כלפיהם

דוד רפאלי 15:1608.08.14

מכה נוספת לכרומגן? כשבוע לאחר שפורסם כי הנפקת החברה נדחית בשל אי הסכמה על שוויה, מספר רב מבין המפיצים המורשים של החברה, בעיקר מאזור המרכז וירושלים, התארגנו והחליטו להפסיק את המכירות של מוצרי החברה. זאת בעקבות שינוי מדיניות של החברה בקשר למפיציה.

 

 

ארגון המפיצים מסר ל"כלכליסט" כי "במהלך חודש אפריל 2014, חתמה חברת כרומגן על הסכם מסגרת עם קבוצת מפיצים לשמש כמפיצים ומתקינים בלעדיים שלה. לא חלפו שלושה חודשים ובאופן חד צדדי החברה עושה ניסיונות לרמוס את זכויות המפיצים, בניגוד להסכם שנחתם, ובניגוד לכללי המסחר והצדק המקובלים. נוכח התנהלותה של כרומגן התארגנו עד כה כ-33 מפיצים מתוך כ-50 בכדי לשמור על זכויותיהם. חלק המפיצים שטרם הצטרפו אינם מודעים למהלך, וייתכן שיצטרפו בהמשך".

 

 

 צילום: נמרוד גליקמן

 

 

כרומגן מוחזקת ב-67% על ידי קיבוץ שער העמקים, ו-33% על ידי קרן טנא. אלא שבדומה לקרנות פרייבט אקוויטי אחרות בישראל, השקעתה של טנא בחברה מקנות לה זכויות ניהול רבות, ויכולת ממשית להכווין את פעילות החברה (בין היתר במינוי מנכ"ל החברה, אדר אזנקוט) - ובמקרים מסוימים אף בניגוד לדעת הקיבוץ, שהוא בעל מניות הרוב. טנא מנסה כעת לבצע אקזיט להשקעה שביצעה בכרומגן עוד ביולי 2007. לפני כשלושה חודשים ביקשה טנא להנפיק את החברה לפי שווי של 200-150 מיליון שקל, אלא שהשוק לא הזרים ביקושים מספקים בשווי גבוה זה, וההנפקה נדחתה לעת עתה.

 

בעבר פורסם ב"כלכליסט" כי בין טנא לקיבוץ שער העמקים ישנו הסכם שלפיו החברה תונפק בשווי של 135 מיליון שקל ומעלה, וכי בשווי פחות מזה תהיה לקיבוץ זכות וטו על ההנפקה. טנא נמצאת כעת במרוץ להגדיל את שווי החברה אל מעל 135 מיליון שקל על מנת שתוכל לבצע את ההנפקה הדרושה לה ללא התערבות הקיבוץ, והנהלת החברה נוקטת במספר צעדים בנושא. בין היתר פורסם כי החברה מנהלת מו"מ לרכישת המפיץ האוסטרלי של החברה. גורם בארגון המפיצים טוען כי ייתכן שגם המהלך מולם נובע מכישלון ההנפקה.

 

יו"ר הנהלת קיבוץ שער העמקים, גל עמית, טען באשר להתארגנות כי מדובר ב"שמועה לא מבוססת".

 

כרומגן מסרה בתגובה כי היא "עשתה בחודשים האחרונים מהלך שמטרתו להבטיח שירות איכותי והוגן ללקוחות החברה. החברה מוכרת את מוצריה בין היתר באמצעות משווקים-מתקינים עצמאים שונים הפועלים ברחבי הארץ, לחלק מהם קושי עם שינוי צורת העבודה המשותפת. החברה עומדת בקשר עם כל המשווקים ובכוונתה לפתור את הנושא לטובת כל הצדדים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x