שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קרן טנא מחפשת אקזיט ביצרנית דודוי השמש כרומגן

כרומגן משער העמקים,המייצרת דודי שמש, מנהלת מגעים מול חתמים להנפקה בבורסה בת"א לפי שווי של יותר מ־150 מיליון שקל

גולן חזני 10:3114.05.14

כרומגן, יצרנית דודי השמש מקיבוץ שער העמקים, מנהלת מגעים מול חתמים להנפקה בבורסה בתל אביב לפי שווי של יותר מ־150 מיליון שקל. ההנפקה שצפויה להיות על בסיס דו"חות הרבעון השני של 2014, נועדה בין היתר לאפשר אקזיט של קרן טנא, שצפויה לבצע הצעת מכר בהנפקה, שחלקה יהיה גם גיוס לתוך החברה, בהיקף כולל של יותר מ־30 מיליון שקל.

 

מחזור המכירות של כרומגן שהוקמה ב־1993 עומד על כ־180 מיליון דולר. קרן טנא נכנסה להשקעה בכרומגן ב־2006 עם 5 מיליון דולר, והיא מחזיקה בכ־32% ממניות כרומגן שמנוהלת על ידי אדר אייזנקוט. לכרומגן שני מפעלים שמצויים בקיבוץ שער העמקים ובאזור התעשייה ציפורית והיא מעסיקה כ־200 עובדים. כרומגן שלטה בעשור הקודם בשוק דודי השמש בישראל, אך כיום כ־60% מתוצרתה מיועדת לייצוא.

 

במקביל, טנא פועלת גם להנפקתה של יצרנית חלקי המנועים אומן מקיבוץ חצור, וכמו כרומגן, מדובר בהשקעות ותיקות שהקרן חייבת לממש. טנא סיימה לאחרונה גיוס של 150 מיליון דולר לקרן חדשה ובוחנת בימים אלה כמה עסקאות. טנא מנוהלת על ידי המייסד אריאל הלפרין, ולצדו אייל עטיה, דורי בראון ורו"ח רן בן אור. בשנתיים האחרונות רשמה טנא אקזיטים גדולים באבן קיסר שבה מכרה תמורת 180 מיליון דולר מניות שרכשה בהשקעה של 30 מיליון דולר, ובמכירת 10% ממניות נטפים – שגם אותן רכשה ב־30 מיליון דולר – לקרן פרמירה תמורת 850 מיליון דולר, בכפוף לאבני דרך.

 

אריאל הלפרין שותף ומייסד, קרן טנא אריאל הלפרין שותף ומייסד, קרן טנא צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x