$
פרסום ושיווק

רונן לוי: מתחייב לרכישת אופיס דיפו למרות שטרם קיבלתי סיוע מהאוצר

לוי אמר בוועדת הכלכלה כי הוא זקוק לערבות מדינה על סכום של 8 עד 10 מיליון שקל בנוסף ל-30 מיליון שקל שהוא יגייס ממשקיעים, אך האוצר מותיר אותו ללא מענה. "אני רוצה לדעת אם שר האוצר באמת מתכוון לעזור"

נורית קדוש 11:2726.11.13

למרות שטרם קיבל מענה משר האוצר, יאיר לפיד, בנוגע לסיוע מהמדינה בהעסקת עובדי אופיס דיפו, התחייב רונן לוי בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת הכלכלה בכנסת כי ירכוש את רשת אופיס דיפו ויעסיק את עובדיה. "בעוד שעה ארכוש את המפעל ואשאיר את כל העובדים", אמר לוי לאחר שזכה לתמיכה של יו"ר הוועדה, אבישי ברוורמן וחברי הכנסת, זאת למרות שטרם נפתרה בעיית המימון.

 

לוי הבהיר בוועדה כי על מנת שיוכל לבצע את המהלך הוא זקוק לערבות מדינה על סכום של 8 עד 10 מיליון שקל, והוא מצידו יגייס ממשקיעים עוד 30 מיליון שקל. לוי טען עוד כי בזבז שבוע בפגישות סרק עם אנשי האוצר. "אני רוצה לדעת אם שר האוצר באמת מתכוון לעזור או שלא, אתמול הוא בכלל לא ענה לי", אמר לוי.

 

ההצהרה של לוי בדבר המשך העסקת העובדים, ניתנה בעקבות תמיכה שהביע יו"ר הוועדה, אשר אמר כי התפקיד של האוצר זה לתת פתרונות ולא לכתוב בפייסבוק. ח"כ ברוורמן הודיע כי מחר ב-8:00 בבוקר יכנס את הוועדה לדיון מיוחד בנושא אופיס דיפו ודרש מנציגי האוצר ומשרד הכלכלה להגיע לדיון עם פתרונות.

 

לוי. . "אני רוצה לדעת אם שר האוצר באמת מתכוון לעזור או שלא, אתמול הוא בכלל לא ענה לי" לוי. . "אני רוצה לדעת אם שר האוצר באמת מתכוון לעזור או שלא, אתמול הוא בכלל לא ענה לי" צילום: אוראל כהן

 

ברוורמן סיכם את הדיון שעסק גם ברותם אמפרט ואמר כי "הוועדה מודאגת בגלל העובדים במשק ובעיקר בפריפריה" הוא הוסיף כי הוועדה דורשת מהנהלת כיל לשקול מחדש את הפיטורים, לשבת עם העובדים, ולהעביר אליה תוך שבוע דוח על תוצאות המשא ומתן. "לא ייתכן שבגלל תנודות מחירים שיכולות להיות קצרות טווח יפוטרו עובדים. הוועדה קוראת למשרדי האוצר והכלכלה למנוע ולצמצם את הפיטורים במשק ולבחון סיוע באמצעות העלאת דמי אבטלה שהם הנמוכים ב-OECD וצעדים נוספים של אפשרות למצן הנחה בארנונה למפעלים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x