$
פרסום ושיווק

הסכם עקרונות בין רונן לוי לאופיס דיפו בארה"ב להפעלת הרשת תחת שם המותג

לוי צפוי לרכוש את הרשת ב-1.4 מיליון שקל, אך לא היה אמור להפעילה תחת השם אופיס דיפו; עתה הגיע לסיכום בעניין עם בעלי המותג בארה"ב, כולל מחיקת חובות העבר והפחתת העמלה מהמכירות; יפעיל את הרכש במודל זכיינות

נורית קדוש 20:5723.11.13

רגע לפני שתוגש מחר (א') ההצעה לרכישת פעילות אופיס דיפו בתמורה ל-1.4 מליון שקל לאישור בית המשפט, הגיע הרוכש רונן לוי מקבוצת ריטייל 3000 להסכם עקרונות עם בעלי המותג האמריקאים. לדברי לוי, ההסכם מבוסס על מחיקת חובות העבר של הרשת, והפחתת העמלה מהמכירות מ-1.35% ל-0.35% מהמחזור. התשלום יתבצע אחת לחודש ולוי יפקיד בידי האמריקאים 300 אלף דולר כערבות לתשלום. בתמורה, קיבל לוי את אישורם של האמריקאים למודל הפעלת הרשת על ידי זכיינים.

 

 

 

 צילום: נמרוד גליקמן

 

עם קבלת אישור בית המשפט והחתימה על ההסכם עם האמריקאים, ייצא לוי בקמפיין לשיקום המוצג שנפגע מההסתבכויות של בעליו הקודמים, אבי מלכה.

 

ביום חמישי סיכם לוי עם מפרק אופיס דיפו, עו״ד ישראל בכר, על רכישת הרשת בתמורה ל-1.4 מיליון שקל. זאת מתוך כוונה להפעילה שלא תחת שם המותג, נוכח קשיים שהערימה עד אז אופיס דיפו העולמית.

 

כזכור, כפי שנחשף בכלכליסט", עם היקלעותה של אופיס דיפו להקפאת הליכים לפני כשלושה שבועות הקשיחו האמריקאים את התנאים להפעל הרשת בישראל ודרשו כי הרוכש הפוטנציאלי ישלם לה עמלה של 1.3% לעומת מה ששילם בעליה הקודמים של הרשת טרם קריסתה (0.25% מהמכירות).

 

לוי ישלם 1.4 מליון שקל עבור המלאי, הרשום בספרים לפי 20 מליון שקל, אך לדבריו, לא מדובר בשווי ממשי: ״המלאי ברובו מת. יש שם טושים יבשים ומדפסות או הארד דיסקים שכבר נחשבים ישנים ביחס למה שקיים בשוק".

 

לוי התחייב במסגרת הסיכום עם המפרק להמשיך להעסיק כ-500 עובדים, באותם תנאים. מדובר הן במוכרים בחנויות והן באנשי מטה. לוי מנהל דיון בנושא העסקת העובדים עם שר האוצר יאיר לפיד, אשר לדבריו "הופך עולמות למצוא דרך לסייע לו בהמשך העסקת העובדים״.

 

לוי הוסיף כי ביום שלישי יופיע בדיון ועדת הכלכלה לצורך הצגת הצעה לחקיקה שתסייע לעסקים שקרסו: ״הצעת החוק שאני מבקש לקדם קובעת שהמדינה לא תגיש לעסק על סף קריסה סיוע כלכלי, אחרת התור לעזרה לא ייגמר. יחד עם זאת, עסק שקרס ורכש אותו אדם פרטי, אשר בכף חסך למדינה עשרות מליוני שקלים שהיתה משלמת לאותם עובדים כדמי אבטלה,  יקבל סיוע מהמדינה״. לוי פועל עוד עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ליצירת הסכם קיבוצי לעובדי אופיס דיפו.

 

באשר להסכמי השכירות, הגיע לוי להבנות עם מרבית בעלי הנכסים לחודש נוסף, עליו ישלם מחצית הסכום אותו שילמה הרשת עד היום. במהלך החודש, יגיעו הצדדים להסכמי שכירות ארוכי טווח. "אם לא נגיע להבנות בנוגע לגובה שכר הדירה עם המשכירים, נסגור חנויות. 90% מבעלי הנכסים נתנו הסכמתם למתווה. ביג עדיין שוקלים את הבקשה ונצבא סירבו", מסר לוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x