$
פרסום ושיווק

ערוץ 10: העובדים במו"מ עם מנכ"ל חברת החדשות לביטול הפיטורים

אתמול אישר דירקטוריון חברת החדשות את ביטול מגזין שישי ו-16 עובדי התוכנית זומנו לשימוע לפני פיטורים

שלי פריצקר 11:4604.06.12

ועד עובדי ערוץ 10 מנהל מו"מ עם מנכ"ל חדשות 10 אורי רוזן במטרה למנוע את הפיטורים המתוכננים או לצמצמם משמעותית. זאת לאחר שאתמול (א') אישר דירקטוריון חברת החדשות את ביטול מגזין שישי "השבוע" ו-16 עובדי התוכנית זומנו לשימוע לפני פיטורים. מדובר בצעד ראשון בשורה של קיצוצים מתוכננים.

 

כבר במוצ"ש האחרון עדכן רוזן את הוועד על הנחיית הדירקטוריון לפטר כ-30 עובדים מחברת החדשות ולקצץ בשכר הבכירים כתנאי להזרמת כספים מצד בעלי המניות. נטען כי בלי הזרמה משמעותית ומיידית של הון לא ניתן יהיה לשלם משכורות לעובדי החברה החל מחודש יולי.

 

הוועד שלח מכתב עדכון לעובדי חדשות 10 ובו נכתב כי "בימים הקרובים תבדוק ההנהלה לכמה מהעובדים שמועדים לפיטורים כתוצאה מביטול 'השבוע' ניתן לאתר תפקידים אחרים בתוך החברה, אלמלא ההחלטה הנוכחית על צמצומים בכוח האדם. עם קבלת אותו נתון, הוועד ישקול להציע למנכ״ל ולעובדים תוכנית קיצוצים חלופית שתכלול צמצום דרמטי במספר המפוטרים הנוכחי".

 

צילום: נועם מושקוביץ
המנכ"ל הפורש יוסי ורשבסקי צילום: נועם מושקוביץ

 

עוד נכתב, כי "התוכנית תתבסס על הסכמה התנדבותית לתרום באופן חד פעמי רכיבי שכר לא שוטפים (למשל, ימי חופשה או הבראה בשנת 2012 בלבד) לקופת חירום מיוחדת שתממן את הצלת המשרות. להערכתנו, היקף התרומה המוצעת יהיה צנוע יחסית וייגזר בין השאר מגיל העובד, מצבו המשפחתי וכיו״ב. בכל מקרה מהלך כזה, אם אכן יבשיל, יובא להצבעה דמוקרטית בפורום כללי של עובדי החברה".

 

לבסוף כותבים חברי הוועד, כי "ייתכן שבקרוב נידרש לבחור בין פרידה מכ-30 מחברינו לבין ויתור חד פעמי על הטבות שכר במטרה להצילם מפיטורין. ההחלטה אם לתמוך בצעד חריג שכזה נתונה לכל אחד בנפרד, על פי מצפונו ועמדתו הפרטיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x