שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

משרד הבריאות אישר את החזרת מוצרי דלידג למדפים

הווטרינר ראשי למזון במשרד הבריאות: "אין מניעה מלשווק דגים ומוצריהם במידה וקיים היתר להכנסת הדגים לארץ, והם עומדים בדרישות החקיקה במדינת ישראל"

מיכל תוסייה כהן 15:0006.01.10

משרד הבריאות אישר את מכירת מוצרי דלידג והחזרתם למדפים. זאת בעקבות פניית רשתות השיווק שהורידו אותם מהמדפים אתמול לאחר שתחקיר כלבוטק מצא לכאורה כי הדגים פגומים.

  

"ככלל, אין מניעה מלשווק דגים ומוצריהם במידה וקיים היתר להכנסת הדגים לארץ, והם עומדים בדרישות
החקיקה במדינת ישראל", אומר המכתב שעליו חתום ד"ר אדי טל, וטרינר ראשי למזון במשרד הבריאות.

 

פרשת דלידג החלה שלשום בערב אחרי תחקיר כלבוטק. התחקיר מצא פגמים במוצרי דלידג, ובעקבות כך חלק מרשתות השיווק, בהן רמי לוי, קו אופ והריבוע הכחול, מיהרו להוריד את מוצרי החברה מהמדפים.  בתוכנית צולמו בסתר עובדים סיניים במפעל בסין, המשווק דגים למספר חברות בישראל, כשהם מוציאים תולעים מדגי אמנון באמצעות פינצטה. בנוסף, נחשף כי במוצרי דלידג יש כמות נתרן הגדולה פי 3 מהנהוג, וכן הם מכילים חומצת מלח לימון. בחלק מהדגים שנבדקו בתוכנית נמצא חומר הנקרא פוספטים, שהוחדר על ידי חורים המשמשים גם לניפוח משקל הדג במים. בחלק מהדגים כמות המים והקרח הגיעה ל-90%.

 

בעקבות המכתב של משרד הבריאות, אמר רמי לוי ל"כלכליסט", כי "לאחר שמשרד הבריאות מסר כי אין מניעה בריאותית מלמכור את הדגים, אני מתכוון לבקש מהיבואן גם להביא לי את המסמכים המאשרים את תקינותם הבריאותית של המוצרים. אחרי שנקבל את המסמכים אז אנחנו נשקול בחיוב להכניס את המוצרים למדפים".

  

סמנכ"ל הסחר של קו אופ, פיני שטרית, הודיע גם כן בעקבות המכתב כי יחזיר את מוצרי דלידג למדפים. "משרד הבריאות הודיע לנו כי מדובר במוצר שאין בו סכנה בריאותית ולכן נחזיר אותו למכירה כבר היום. עם זאת, בחברה יצטרכו לשנות את ההגדרות על האריזה ולכתוב שהדג עבר תהליך של עיבוד".

 

משופרסל נמסר: "קיבלנו את המכתב, אנחנו בודקים את הנושא".

 

מרשת הרבוע הכחול נמסר: ע"פ הבהרות משרד הבריאות כי אין סכנה בריאותית במוצרי דלידג ולאחר קבלת מסמכים והבהרות בנוגע לאיכות המוצר מהיצרן, החליטה רשת הריבוע הכחול להחזיר את מוצרי דלידג למדפים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x