סגור

מתאוששת מהקורונה: פתאל גייסה 315 מיליון יורו לקניית בתי מלון באירופה

קבוצת המלונאות, שבשליטת דוד פתאל, השלימה את הגיוס למיזם שצפוי לרכוש בתי מלון בהיקף של מיליארד יורו; המשקיעים במיזם - לאומי פרטנרס, הראל ומנורה מבטחים

קבוצת המלונאות פתאל, שבשליטת דוד פתאל, השלימה גיוס של 315 מיליון יורו לקרן שתשקיע בבתי מלון באירופה.
במיזם השקיעו לאומי פרטנרס, הראל ומנורה מבטחים. הגיוס למיזם נעשה שנתיים אחרי התפרצות מגפת הקורונה, שיצרה משבר בענף המלונאות בעולם, משבר שגרם לצניחה בשווי השוק של פתאל. הידיעה הראשונית על היציאה לגיוס פורסמה ב"כלכליסט".
מנורה, הראל ופתאל נכסים ישקיעו כל אחת 100 מיליון יורו במיזם, ואילו לאומי פרטנרס תשקיע 15 מיליון דולר. ההשקעה אינה מידית אלא התחייבות להזרים את הסכומים בהתאם לעסקאות שתבצע הקרן.
1 צפייה בגלריה
פתאל לאונרדו רויאל מינכן
פתאל לאונרדו רויאל מינכן
מלון פתאל לאונרדו רויאל במינכן
(צילום: יח"צ)
הקרן, שתנוהל על ידי פתאל נכסים, תשקיע כמיליארד יורו ברכישת מלונות באירופה. כדי להתמודד עם ניגודי העניינים של פתאל נכסים, שגם היא מחזיקה במלונות באירופה, פתאל התחייבה בפני השותפות כי במהלך תקופת ההשקעות היא "תציע למיזם באופן בלעדי את כל הזדמנויות ההשקעה באירופה המתאימות לאסטרטגיה של המיזם".
שני מלונות ראשונים שיועברו למיזם הם בתי מלון במאלגה ובמיורקה שבספרד הכוללים כ-260 חדרים בעלות כוללת של כ-40 מיליון יורו, שאותם רכשה פתאל אירופה בחודשיים האחרונים.
בשנת 2007 הקימה הרשת קרן מלונאות עם מנורה מבטחים, מגדל ביטוח, עמיתים, קבוצת דלק וליברטי פרופרטיס לרכישת בתי מלון בהזדמנות בתקופת משבר. כך שזו הקרן השנייה שפתאל מקימה, אם כי תחת הכותרת מיזם. את פתאל ליווה משרד עורכי הדין גורניצקי, בראשות עו"ד כפיר ידגר ועו"ד גילה פונטה שלוש, ואת המשקיעים ליווה משרד עורכי הדין פישר בכר חן.
שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים בחברה, אמר: "משבר הקורונה יצר הזדמנויות לרכישת נכסים מלונאיים באירופה במחירים אטרקטיביים. לשם כך החלטנו לגייס את הכסף יחד עם שותפים מובילים בעולם הפיננסים בישראל, שראו את הידע הנרחב והמוניטין של הרשת בתחום כהזדמנות הצפויה להשיא להם תשואה על ההשקעה.
"הנהלת החברה חשופה בחודשים האחרונים להזדמנויות רבות ביבשת, ואנו מעריכים כי ייווצרו הזדמנויות נוספות בשנת 2022 של בעלי מלונות, שייאלצו לעשות מימון מחדש להלוואות שנלקחו בעבר מהבנקים וייתקלו בבעיית מימון".