סגור

דורי נאוי יוצא בהצעת רכש וקורץ לאלטשולר שחם

בעל השליטה בחברת האשראי החוץ בנקאי האחים נאוי הגיש הצעת רכש למניות בהיקף של 120 מיליון שקל; אלטשולר שחם, שהתחיל בשנה שעברה למכור את אחזקותיו באחים נאוי, מחזיק כעת בנתח דומה להיקף הצעת הרכש

דורי נאוי פועל להגדלת חלקו בחברת האשראי החוץ בנקאי האחים נאוי.
דורי, בעל השליטה בחברה (44.4%), הגיש הצעת רכש ל-5 מיליון מניות (15.28%) נוספות במחיר של 24 שקל למניה - היקף כולל של 120 מיליון שקל. במידה שההצעה תתקבל יגדיל דורי נאוי את אחזקותיו ל-59.7%.
הצעת הרכש של נאוי נמוכה ב-0.6% ממחירה הנסחר של מניית נאוי בבורסה, נכון ליום פתיחת המסחר הנוכחי. אם כי ההצעה הגבוהה ב-7.3% ממחירה הממוצע של המניה בששת החודשים האחרונים.
הגדלת האחזקה בחברה הצריכה את אישור רשות שוק ההון, שתקבל ב-1 באוגוסט ויפוג ב-15 בנובמבר.
בנוסף, בשל אחזקתו הגבוהה של דורי נאוי בחברה הוא מחויב לצאת בהצעת רכש פומבית ועל כן ההצעה מופנית לכל בעלי המניות בחברה, אם כי מוכר פוטנציאלי ברור של המניות עשוי להיות אלטשולר שחם.
חברת הגמל וחברת קרנות הנאמנות של בית ההשקעות מחזיקות נכון להיום 15.3% ממניות האחים נאוי, שיעור דומה לזה שנרשם בהצעת הרכישה של דורי נאוי.
על אף שההצעה לא כוללת פרמיה, ישנה אפשרות שאלטשולר שחם ייענה להצעת הרכש, שכן נדמה כי בית ההשקעות שואף להקטין את חלקו בחברה. מאז נובמבר 2020 מכר אלטשולר שחם 11% ממניות נאוי וירד לנתח של 26% בחברה.
1 צפייה בגלריה
דורי נאוי מ בעלי קבוצת אחים נאוי בע"מ
דורי נאוי מ בעלי קבוצת אחים נאוי בע"מ
דורי נאוי
(צילום: עמית שעל)
במקביל להצעת הרכש, פירסמה היום האחים נאוי את הדוחות הרבעוניים, שהציגו עלייה בכל הפרמטרים ברבעון השני של 2021.
תיק האשראי צמח ברבעון ב-14% ל-2.5 מיליארד שקל, ונכון להיום עומד על 2.6 מיליארד. הרווח הנקי גדל ברבעון ב-44% ל-25.6 מיליון שקל. הכנסות החברה ממימון נטו צמחו ב-27% ל-38.4 מיליון שקל.