סגור

עוד בכיר בשטראוס עוזב: ציון בלס מתפטר מתפקיד מנכ"ל חברת הקפה

בלס פורש מהקבוצה אחרי 30 שנה, בהן כיהן במגוון תפקידי ניהול בכירים ואף היה מועמד להחליף את גיורא בר דעה בתפקיד המנכ"ל; בשנה החולפת עזבו סמנכ"ל השיווק בישראל ומנהלת משאבי אנוש בישראל; מאז נכנס שי באב"ד לתפקיד מנכ"ל הקבוצה בדצמבר הגיעה החברה לשפל חסר תקדים, כששווייה ירד ב־15.4% לכ־8.3 מיליארד שקל

בכיר נוסף עוזב את שטראוס. ציון בלס, מנכ"ל חברת הקפה הבינלאומית של שטראוס, ומי שכיהן במגוון תפקידי ניהול בכירים בקבוצה ב־30 השנים האחרונות, ואף היה מועמד להחליף את גיורא בר דעה בתפקיד מנכ"ל הקבוצה, ביקש לסיים את תפקידו. עבור שטראוס, המתמודדת עם אתגרים מורכבים בארץ ובעולם, מדובר באובדן של בכיר משמעותי, בעל ידע וניסיון רב הנדרש בעת הזו.
מאז נכנס שי באב"ד לתפקיד מנכ"ל הקבוצה בדצמבר נרשם גל עזיבות בחברה שכלל את אלעד רביד, סמנכ"ל השיווק של ישראל; אלונה מגור, סמנכ"לית משאבי אנוש בישראל; ואיתי אנגלנדר, שכיהן בעבר כמנכ"ל חברת הממתקים ועבר לנהל פרויקטים שונים עד שעזב. קודם לכן עזבו את שטראוס אלי איצקין, שניהל את פעילות הסלטים של שטראוס באירופה, ולפני כן אייל דרור, מנכ"ל שטראוס ישראל.
1 צפייה בגלריה
ציון בלס
ציון בלס
ציון בלס
(צילום: סיוון פרג')
עזיבתו של בלס נרשמת שנה לאחר מינויו באב"ד למנכ"ל הקבוצה במטרה לשפר את ביצועיה שנפגעו. אלא שמאז נכנס לתפקיד בדצמבר הגיעה החברה לשפל חסר תקדים, כששווייה ירד ב־15.4% לכ־8.3 מיליארד שקל. הצניחה בשווי השוק נרשמה אחרי ששטראוס התאוששה ממשבר הסלמונלה בשוקולד, שפרץ ב־2022, ואחרי יישום תוכנית התייעלות בהיקף של 80 מיליון שקל.
חברת הקפה הבין־לאומית כוללת את פעילות הקפה בברזיל, בישראל ובמזרח אירופה. בהודעת החברה לא היתה התייחסות לאיתור מחליף, כך שייתכן שבמסגרת תוכנית ההתייעלות שמכינה מקינזי לקבוצה ייעשה שינוי במסגרתו הפעילות בישראל תהיה תחת הנהלת ישראל, ברזיל תתנהל עצמאית, והמנהלים במזרח אירופה ידווחו למנהל תפעולי.