סגור
שי באב"ד מנכ"ל חברת שטראוס עלית
שי באב"ד על רקע מפעל הממתקים (צילום: נחום סגל, דנה קופל)

שטראוס: שי באב"ד מונה למנכ"ל הקבוצה

מנכ"ל משרד האוצר לשעבר ייכנס לתפקיד ב-1 בדצמבר ויחליף את גיורא בר-דעה; הוא יידרש להתמודד עם הפגיעה הקשה בתוצאות החברה שנובעת מהזיהומים שנמצאו במפעל הממתקים בנוף הגליל ובמפעל סברה בארה"ב

דירקטוריון קבוצת שטראוס אישר היום את המלצת ועדת האיתור ומינה את שי באב"ד למנכ"ל קבוצת שטראוס. באב"ד, לשעבר מנכ״ל משרד האוצר, עקף את אבנר מנדלסון, שהיה אחד המועמדים המובילים לתפקיד מנכ״ל הקבוצה, ייכנס לתפקיד ב-1 בדצמבר ויחליף את גיורא בר-דעה שילווה אותו בחודשים הקרובים.
באב"ד יידרש לשקם את שטראוס, שמתמודדת בשנה החולפת עם משבר בדמות זיהום סלמונלה שהשבית את מפעל הממתקים בנוף הגליל למשך 4 חודשים, כשבמקביל נרשם זיהום דומה במפעל הסלטים סברה של החברה בשותפות שווה עם פפסיקו בווירג'יניה, ארה"ב. אירועים אלו הובילו לפגיעה קשה במכירות וברווחי החברה, כך שתוצאותיה השנה יהיו בסימן הרעה משמעותית.
עופרה שטראוס יו"ר דירקטוריון קבוצת שטראוס מסרה: "באב"ד מביא עמו ניסיון בניהול מערכות מורכבות, הכרות עם הכלכלה והמשק בישראל ובעולם אשר בשילוב הידע והניסיון של עשרות המנהלים בשטראוס, יאפשרו לנו לקחת את הקבוצה קדימה בשנים הבאות".
באב"ד מסר: "שטראוס הינה אחת החברות המובילות והחשובות במשק הישראלי, אשר מהווה אבן דרך בתעשייה הישראלית ובהיסטוריה של מדינת ישראל – חברה המשלבת בתוכה ערכים, ציונות ועשייה יוצאי דופן. אני נרגש מההזדמנות לקבל עלי את תפקיד מנכ"ל הקבוצה ולהוביל אותה יחד עם אנשיה לצמיחה ולמצוינות בשנים הבאות".