סגור
חנן מור
חנן מור (צילום: אוראל כהן)

ביהמ"ש אישר את מינוי אהוד גינדס למלווה ההסדר בחנן מור

השופט חגי ברנר הודיע כי הוא מקבל את עמדת מרבית נושי החברה שביקשו למנות את גינדס; הבקשה הוגשה בידי נושים של 2.3 מיליארד שקל מחובות החברה שעומדים על 2.7 מיליארד שקל; גינדס הוביל מספר תהליכים של מכירת חברות במצוקה, האחרונה שבהן מחלבות רמת הגולן

אושר מינויו של אהוד גינדס למלווה ההסדר מטעם בית המשפט בנוגע לחברת חנן מור. השופט חגי ברנר הודיע בהחלטה לפני שעה קלה כי הוא מקבל את עמדת מרבית נושי החברה שביקשו למנות את גינדס למלווה ההסדר.
הבקשה הוגשה בידי נושים של 2.3 מיליארד שקל מחובות החברה שעומדים סה"כ על 2.7 מיליארד שקל. הבנקים הגדולים ויתר נושי שדה דב תמכו בבקשה והשופט קבע כי לאור לוח הזמנים הצפוף הוא מקבל אותה
אתמול אישר בית המשפט המחוזי עיכוב הליכים לכל החברות בקבוצת חנן מור והורה לכל הנושים להסכים עד הערב (אתמול) על מנהל הסדר מוסכם.
חנן מור עצמו, שנכח בדיון, הגיש את הבקשה לעיכוב הליכים בעקבות בקשה לכינוס נכסים של בנק לאומי בשתי קרקעות של החברה, ברמת גן ובחיפה.
בימים האחרונים ניסו ארבעת הגופים המלווים בשדה דב להגיע לסיכום בנוגע להסדר משותף, שכלל את הוצאת בעל השליטה והיו"ר חנן מור מהקבוצה. במקביל לדיונים, חנן מור הגיש אתמול בקשה לעיכוב הליכים.
בנוסף, ישנו גם החוב של חנן מור לקונסורציום שהוביל בנק דיסקונט אליו הצטרפו בנק לאומי, הפניקס ומיטב דש למימון הקרקע בשדה דב, שעומד על 1.27 מיליארד שקל. מור לא עמדה בתשלום ריבית של 28 מיליון שקל לקונסורציום המלווים בפרויקט והפכה לחדלת פירעון.
בינתיים הגיעו נושיה המרכזיים בפרוייקט שדה דב להסכמות כי מור יוזז הצידה ודודו זבידה ינהל את החברה כמנכ"ל עסקים ראשי. במהלך החודש הקרוב ינסה זבידה להגיע להסדר כולל בחברה.