סגור

עדיקה יוצאת לגיוס הון: בעלת השליטה גולף תשקיע עד 20 מיליון שקל

חברת האופנה הודיעה על הנפקת מניות, אחרי שאיבדה שני שלישים מערכה בתוך חמישה חודשים; לפי הערכות, עדיקה רוצה לגייס 35 מיליון שקל במחיר נמוך יחסית

חברת האופנה עדיקה שבשליטת קבוצת גולף יוצאת לגיוס הון באמצעות הנפקת מניות, אחרי שמחקה שני שלישים משווי החברה בתוך חמישה חודשים.
הכסף שיגויס במכרז שייערך לגופים מוסדיים, ישמש את עדיקה לתמיכה בצמיחה, הגדלת התזרים, מימון הפעילות השוטפת ופריעת התחייבויות לבנקים. מצבה הפיננסי של עדיקה קשה, והיא רשמה הפסד ברבעון הראשון של 2021 וצפויה לרשום הפסד גם ברבעון השני.
על פי ההערכות, עדיקה מבקשת לגייס כ-35 מיליון שקל, במחיר נמוך יחסית. בפברואר האחרון עמד שער המניה על שיא של 17.11 שקל, וכיום שווה המניה 5.79 שקל, מחיר הנמוך ממחירה בזמן הנפקת החברה שעמד על 9.1 שקלים.
קבוצת גולף נותנת רוח גבית להנפקה, והודיעה כי היא מתכוונת להשקיע עד 20 מיליון שקל בהנפקה, כך שעדיקה צריכה לגייס 15-10 מיליון שקל נוספים.
עדיקה סיימה את הרבעון הראשון לשנת 2021 עם הפסד של 12.4 מיליון שקל והזהירה שהיא צפויה לרשום הפסד גם ברבעון השני של השנה. החברה נתקעה עם מלאי עודף, שחקה מחירים והציעה הנחות עמוקות בניסיון להיפטר מהסחורה, מהלך שפגע ברווחיות הגולמית שלה ברבעון ראשון שהסתכמה ב-27.5% לעומת 50% ברבעון מקביל אשתקד.
במאי האחרון, שבועיים לאחר שהגדילה את מסגרת האשראי הבנקאי ל-15 מיליון שקל, דיווחה עדיקה שהיא נערכת למצב שבו "לא תוכל לעמוד בחלק מההתניות הפיננסיות הקבועות במסגרת האשראי ופועלת מול התאגיד הבנקאי לצורך עדכון ההתניות כך שהחברה תעמוד בתנאי מסגרת האשראי". בנוסף, לקחה עדיקה באותה העת הלוואה לזמן ארוך בהיקף 3 מיליון שקל לצורך השקעה במרלו"ג חדש.
אז גם התחייבה גולף להזרים לעדיקה הלוואה של עד 20 מיליון שקל כדי שזו תעמוד בהתחייבויות שלה מול הבנקים.
1 צפייה בגלריה
סניף עדיקה ב אשדוד
סניף עדיקה ב אשדוד
סניף עדיקה באשדוד
(צילום: רפי דלויה)