סגור

נס מקבוצת חילן רוכשת את DXC ישראל ב-65 מיליון דולר

חברת DXC מספקת בין היתר פתרונות למודרניזציה של טכנולוגיות מידע ואבטחת מידע; לפני כחודשיים רכשה חילן את חברת חשבשבת, במחיר דומה

עסקה גדולה לנס טכנולוגיות שבבעלות חברת חילן הציבורית. חילן, הנשלטת בידי אבי באום, דיווחה הבוקר (ג') כי נס חתמה על עסקה לרכישת הפעילות של חברת DXC Technology (לשעבר EDS) מידי חברת DXC Hague ההולנדית בעסקה של 65 מיליון דולר (כ-210 מיליון שקל). מניית חילן עולה בשעה זו ב-5% בבורסת תל אביב.
הרכישה נעשית כחודשיים לאחר שחילן רכשה את חברת חשבשבת במחיר דומה.
חברת DXC מעסיקה בישראל כ-600 עובדים במתן פתרונות לארגונים וגופים ממשלתיים במטרה לסייע להם במודרניזציה של IT, אופטימיזציה של ארכיטקטורות נתונים, אבטחת מידע ומדרגיות בעננים פרטיים, ציבוריים והיברידיים.
החברה רשמה הכנסות שנתיות של 235.7 מיליון שקל ב-2020 והכנסות של 241.8 מיליון שקל בשנת 2019. ה-EBITDA המתואם עמד ב-2020 על 25.8 מיליון שקל, ו-28.6 מיליון שקל ב-2019.
סך נכסי החברה הוא 222.3 מיליון שקל נכון לסוף 2020, וסך ההתחייבויות 131.7 מיליון שקל.
נס, שנרכשה ע"י חילן ב-2014 תמורת 145 מיליון שקל, תפקיד 10% מהסכום במועד החתימה ואת היתר עם השלמת העסקה.
לדברי באום, שמשמש יו"ר החברה: "רכישת DXC ישראל צפויה להפוך את חילן לקבוצה המובילה בישראל בתחום טכנולוגיות המידע. הצטרפות DXC ישראל תהווה תוספת כוח משמעותית לפעילותנו בארץ ותמצב את NESS כמובילת השוק בעולם הטרנספורמציה הדיגיטלית והטכנולוגית".
שחר אפעל מנכ"ל נס אמר כי "הנהלת DXC ומאות מומחיה הם מהטובים בשוק מערכות המידע בישראל והצטרפותם לקבוצת נס תתרום רבות ללקוחות הוותיקים והחדשים של שתי החברות, בעיצומו של עידן האצה טכנולוגית וטרנספורמציה דיגיטלית חסרת התקדים ומרובת האתגרים, שאנו חווים בשנתיים האחרונות. אנו מצפים להצטרפותם של מומחי DXC בישראל ובטוחים כי בכוחות משותפים נוכל להשיג הצלחות משמעותיות".
1 צפייה בגלריה
אבי באום מבעלי ומנכ"ל חילן
אבי באום מבעלי ומנכ"ל חילן
אבי באום, מבעלי ומנכ"ל חילן
(צילום: רז רוגובסקי)
את נס טכנולוגיות ייצגו עוה"ד מיקי ברנע, יובל לזי ומאיר וינקלר ממשרד ברנע ג'פה לנדה.
את DXC ייצגו עוה"ד שירה מרגלית ועמית אדלמן ממשרד הרצוג.