סגור

מחקר קליני: התרופה של רדהיל אפקטיבית נגד זן הדלתא

חברת הביופארמה הישראלית מפתחת תרופה שמעכבת באופן משמעותי את פעולת זן הדלתא בריאות, כך לפי תוצאות מקדמיות שפרסמה; התרופה כבר נמצאת בעיצומו של שלב 2/3 על מנת לקבל מה-FDA אישור לשימוש בה; רדהיל העמיקה את ההפסד הרבעוני לעומת מקבילו אשתקד

פריצת דרך לרדהיל ביופארמה: החברה פרסמה תוצאות מקדמיות של מחקר שמלמדות כי אחת התרופות שהיא מפתחת, בשם אופאגניב (Opaganib) מעכבת באופן משמעותי את פעולת זן הדלתא של וירוס הקורונה בריאות. מניית חברת התרופות מזנקת ב-12% במסחר המוקדם בבוול סטריט.


לפי תוצאות מקדמיות של מחקר קליני שבחן את השפעת התרופה על זן הדלתא של הקורונה, התרופה Opapaganib מצליחה לעכב במידה את התפשטות הווירוס. המחקר שאותו ערך מרכז רפואי באוניברסיטת לואיסוויל בחן את התגובה של התרופה על רקמות ריאה של בני אדם בעזרת מודל תלת מימדי מיוחד.

1 צפייה בגלריה
דגם של וירוס הקוביד 19 קורונה פנאי
דגם של וירוס הקוביד 19 קורונה פנאי
תוצאות מקדמיות של המחקר הקליני של רדהיל מצאו כי התרופה מעכבת באופן משמעותי את פעולת זן הדלתא בריאות
(צילום: שאטרסטוק)

בחברה ציינו כי מחקרים אחרים בעבר מצאו כי אותה תרופה פועלת ביעילות בעיכוב התפשטות זני אלפא, בטא וגמא של הנגיף.
התרופה נמצאת בעיצומו של שלב 2/3 ב-FDA לאישור התרופה המדוברת, וכעת עם פרסום תוצאות המחקר מתקרב גם לוח הזמנים לקבלת הכרעת ה-FDA.
במקביל לממצאי המחקר פרסמה החברה תוצאות כספיות לרבעון השני, שמהן עולה כי ההכנסות צמחו ב-2.9% ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-21.5 מיליון דולר ברבעון השני.
אך החברה סיכמה את הרבעון השני בהפסד של 29.1 מיליון דולרים, שהעמיק למול הפסד של 16 מיליון דולרים ברבעון המקביל אשתקד.
בקופת רדהיל יש 71.5 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון השני. שתי תרופות אחרות של החברה, טליסיה ומובאנטיק רשמו עליה של 10% ו-5.6% במרשמים שניתנו להן ביחס לרבעון הקודם.