סגור

סוכני הביטוח מהוד השרון רוצים סיבוב נוסף: הנפקת AIQ Home תימשך עד שלישי

אחרי שכשל ביום חמישי השלב הציבורי בהנפקת החברה, היא יוצאת בניסיון נוסף למכרז חדש למשך 48 שעות; בכוונתה לגייס 35.1 מיליון שקל לפי שווי של 360 מיליון שקל אחרי הכסף

אירוע שגם המשקיעים הוותיקים בשוק ההון מתקשים לזכור. הנפקת איי.איי.קיו הום (AIQ Home), חברה שפיתחה אתר עם בינה מלאכותית לחיפוש שיפוצניקים בארצות הברית, כשלה ביום חמישי האחרון בשל מה שהחברה מכנה "קשיים וכשלים טכניים", והיא נפתחה מחדש היום (א') אחר הצהריים בניסיון נוסף שיימשך יומיים.


הקשיים הטכניים נבעו משום שהחברה לא הסתמכה על חתמים, שאמורים לדאוג לשלב הביקושים במועד ההנפקה. בהנפקות, בשיטה הנפוצה כיום של מכרז לא אחיד, החתמים למעשה כבר סוגרים את ספר ההזמנות מראש ומבטיחים השלמה חלקה של ההנפקה.
באיי.איי.קיו הום הלכו בשיטה אחרת. הם השתמשו בשני מפיצים, חברת אר.אי חיתום וחברת יוניק הפצה ופיננסים. התוכנית היא לגייס סכום של 35.1 מיליון שקל, לפי שווי של 360 מיליון שקל אחרי הכסף. סכום שלא השתנה לאורך הליך ההנפקה.
1 צפייה בגלריה
מנכ"ל איי.איי.קיו הום אדיר דיין
מנכ"ל איי.איי.קיו הום אדיר דיין
מנכ"ל איי.איי.קיו הום אדיר דיין
(צילום: באדיבות AIQ Home)


בחברה ציינו היום כי "לאור קשיים וכשלים טכניים משמעותיים שעלו בתהליך ההנפקה של חברת איי.איי.קיו הום, שכללו בין השאר בעיות טכניות ותפעוליות של הזרמת ביקושים דרך חברי הבורסה (הבנקים), החברה, בתיאום עם הבורסה ורשות ניירות ערך, יוצאת בהנפקה חוזרת בדיוק באותם התנאים של המכרז הקודם שבוטל".

המטרה: נאסד"ק

החברה, שהמדען הראשי בישראל הכיר בה כחברת מו"פ, רוצה לכבוש את השוק האמריקאי. בכוונתה גם להירשם בעתיד למסחר בנאסד"ק, בתוך שני רבעונים, ולהיות חברה דואלית. זאת בהנחה שתצליח במשימה של ההנפקה בתל אביב.
הנהלת החברה מתכוונת להשתמש בכספי הגיוס כדי ליישם את תוכנית ההתרחבות שלה. 14 מיליון שקל עתידים לשמש להקמת מערך שיווק ומכירות בארצות הברית, ושאר הסכום מיועד להמשך מחקר ופיתוח ולהגדלת כוח האדם. הכנסות איי.איי.קיו כרגע נמוכות ביותר, ולדברי המנהלים הסיבה לכך היא שעד כה נעשה פיילוט לבדיקת הטכנולוגיה, והפעילות העיקרית טרם הושקה. את ההנפקה מלווה עו"ד רעות אלפיה, שותפה מנהלת, ועו"ד גל כהן מפירמת עורכי הדין Sullivan & Worcester Tel Aviv.
החברה הוקמה ב־2018 על ידי שלושה שותפים, אריה אופיר, אדיר דיין ואמיר טל. דיין מכהן כמנכ"ל החברה, אופיר הוא דירקטור, וטל משמש כסמנכ"ל השיווק והמכירות. אופיר ודיין מחזיקים בנוסף בסוכנות ביטוח בהוד השרון - מרכז המומחים לביטוח ופיננסים.
יו"ר החברה הוא תא"ל במיל' גיורא ענבר, שמסר היום: "אני מניח שמקור התקלות נובע מהעובדה שההנפקה נשענה בעיקר על משקיעים מהציבור, ולאור ההיענות הגדולה נוצרו במערכות הבנקים קשיים טכנולוגיים לקלוט בזמן את כלל הביקושים. החברה תחקרה וניתחה את התקלות מול רכזי ההנפקה, ואנחנו מפיקים את הלקחים הדרושים להצלחת המכרז היום".