סגור

אוי לפערים: רווחי קוינבייס המריאו ב-5,000%, אך המניה צנחה ב-29%

בורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב הרשימה במיוחד ברבעון הראשון שלה כחברה ציבורית - הרווח הנקי ברבעון השני של 2021 נסק ל-1.6 מיליארד דולר; אך התחזית להמשך השנה מאכזבת, וביצועי המניה חורקים אף יותר עם נפילה מאז ההנפקה הרועשת באפריל

קוינבייס coinbase מציגה תוצאות טובות מתחזיות השוק, באופן חד למדי, ובמקביל מספקת תחזית פחות מלהיבה להמשך הדרך: מסחר מאוחר תנודתי במניה הסתיים עם עלייה של 0.8%, ובמסחר המוקדם היום עולה המניה ב-3%. בורסת הקריפטו הגדולה בארה"ב סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 2.23 מיליארד דולר – האנליסטים ציפו ל-1.85 מיליארד דולר.


הרווח הנקי נסק ב-4,900% (פי 49) בהשוואה לרבעון המקביל ועמד על 1.6 מיליארד דולר, נתון שעשוי להצביע יותר על ההתעניינות המתמשכת מצד המשקיעים בשוק המטבעות הדיגיטליים, יותר מאשר על ביצועי החברה. ה-EBITDA עמד על 1.15 מיליארד דולר – האנליסטים ציפו ל-854 מיליון דולר. הרווח המתואם עמד על 3.45 דולר למניה, גם כאן הרבה מעבר לציפיות בשוק, שעמדו על 2.33 דולר למניה בלבד.

1 צפייה בגלריה
קוינבייס קוין בייס
קוינבייס קוין בייס
פלטפורמת המסחר בקריפטו קוינבייס
(צילום: גטי אימג'ס)

מספר הפעולות שנעשו בפלטפורמה עמד על 8.8 מיליון בחודש בממוצע, בהשוואה ל-6.1 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. בה בעת, שווי הנכסים בפלטפורמה ירד ל-180 מיליארד דולר, מול 223 מיליארד דולר ברבעון הראשון, בשל ירידת ערך מטבעות הקריפטו במהלך התקופה המדווחת.
סכום הפעולות גדל ב-38% בהשוואה לרבעון הראשון ל-462 מיליארד דולר - הפעולות שביצעו הגופים המוסדיים צמחו ב-47% ל-317 מיליארד דולר, אלה של העצמאיים עלו ב-21% ל-145 מיליארד דולר.
יחד עם זאת, קוינבייס הורידה את תחזית המשתמשים שלה לשנה כולה, לטווח שבין 5.5 ל-8 מיליון משתמשים בחודש – ירידה של חצי מיליון בטווח העליון בהשוואה לתחזית קודמת שפרסמה ברבעון הראשון.
פער עצום גם בין ביצועי המניה לתוצאות הרבעון: נכון לנעילה אמש, מניית קוינבייס נופלת ב-29% מאז השיא שלה שנרשם ביומה הראשון במסחר באמצע אפריל השנה, בעוד מדדי וול סטריט ממשיכים לשבור שיאים. שווי השוק של החברה עומד על 56 מיליארד דולר, לעומת השווי ההתחלתי שבעיני רבים היה מנופח.
המניה זינקה ביומה הראשון במסחר ב-31%, עד לשווי חברה של 85 מיליארד דולר משווי התחלתי של 65 מיליארד דולר (כשבמהלך המסחר אף הגיעה לשווי של מעל ל-100 מיליארד דולר). אך מאז ועד היום נרשמה ירידה חדה (כאמור של 29%) במחיר המניה עד לשווי הנוכחי.