סגור

פיוניר פרסמה תחזית שלילית, המניה צללה בוול סטריט

מניית חברת הפינטק הישראלית נפלה ב-11% במסחר המאוחר בניו יורק; ברקע, למרות שפיוניר צופה כי תצמח בסיכום השנתי, היא צופה גם צמיחה איטית בסקטור התשלומים; בנוסף, החברה החברה רשמה זינוק של 42% בהכנסות ברבעון השני, אך ההפסד הנקי כמעט והוכפל

נמשך שטף דוחות הבכורה של החברות הישראליות החדשות בוול סטריט. אתמול בלילה הגיע תורה של חברת הפינטק פיוניר שהפכה לציבורית לפני כחודש באמצעות מיזוג עם ספאק לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר.


פיוניר צמחה ב-42% ברבעון השני להכנסות של 111 מיליון דולר. היקף התשלומים שעובד על ידי הפתרונות של החברה הסתכם ב-13.6 מיליארד דולר, עלייה של 29% מול התקופה המקבילה.

1 צפייה בגלריה
פיוניר
פיוניר
פיוניר בהנפקה בוול סטריט
(צילום מסך מיוטיוב)

החברה הצליחה להגדיל את חלקה בהכנסות מטיפול בתשלומים מ-75% ב-2020 ל-82% וגם הפחיתה את עלויות הטראנסקציות מ-30% ל-26%. עם זאת, בשורה התחתונה פיוניר עדיין סופגת הפסדים שכמעט והוכפלו ל-12.4 מיליון דולר ברבעון השני.
על רקע הצמיחה המהירה פיוניר העלתה אתמול את התחזית להמשך השנה וצופה כעת כי תצמח בטווח שבין 28-30% בסיכום השנתי, לעומת תחזית קודמת לקצב צמיחה של 25%. עם זאת, דווקא בהיקף העסקאות המטופל בפתרונות של פיוניר צפויה צמיחה איטית מהתחזיות.
"העלאת התחזית משקפת ציפייה לנתח גבוה יותר עבור החברה מתוך המחזור שיותר מתנטרל את התחזיות לצמיחה איטית מבעבר בהיקף התשלומים המטופלים", אמר מייקל לוין, סמנכ"ל הכספים של פיוניר, שהוסיף כי "עדכנו גם את התחזית לעלויות העסקאות כדי לשקף את השיפור בביצועים ואנו צופים רווח EBITDA חיובי ב-2021". כלומר, פיוניר מתכוונת לחפות על צמיחה איטית באמצעות היקף התשלומים שיעברו דרכה.
פיוניר מעריכה את היקף התשלומים שיעברו דרכה בטווח שינוע בין 57-60 מיליארד דולר וזאת לעומת 44.4 מיליארד דולר ב-2020. ההכנסות השנתיות אמורות להסתכם בטווח שבין 442-448 מיליון דולר לעומת 345 מיליון דולר בשנה שעברה. הרווח המתואם צפוי לפי החברה להסתכם בטווח שבין 1-3 מיליון דולר. המשקיעים הבחינו בתחזית שלילית שהתחבאה בתוך העלאת התחזיות לכאורה והמניה של פיוניר נפלה ב-11% במסחר המאוחר.