סגור

אלקטרה נדל"ן גייסה מיליארד דולר בקרן השקעות למקבצי דיור

מדובר בקרן השלישית שהקימה החברה; הגיוס בה הושלם בתוך שנה וחצי, כשהיקפו גבוה פי שניים מהתכנון המקורי; בעקבות הגיוס הקרן רכשה 36 מקבצי דיור בארה"ב, בעיקר בפלורידה, בהשקעה של 676 מיליון דולר

אלקטרה נדל"ן, שבשליטת אלקו (59.63%) השלימה בתוך שנה וחצי את גיוס הקרן השלישית בניהול להשקעות במקבצי דיור בארה"ב. הקרן גייסה 980 מיליון דולר וכבר רכשה נכסים בקרוב ל-70% מהסכום. היעד המקורי של אלקטרה נדל"ן לגודל הקרן עמד על חצי מיליארד דולר, כך שהביקוש מצד המשקיעים לאפיק ההשקעה המדובר נמשך בקצב איתן. הקרן מתמחה במקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב.


הקרן השתמשה עד כה ב-85% מהתחייבויות המשקיעים ורכשה 36 מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב בהיקף של כ-10,500 דירות ובהיקף השקעה הונית של כ-676 מיליון דולר ארה"ב. חלקה של אלקטרה נדל"ן בהשקעה ביחד עם שותפיה בהון של הקרן יעמוד על 64 מיליון דולר.

1 צפייה בגלריה
גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן 16.8.20
גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן 16.8.20
גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן
(צילום: אורן קהן)

מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, גיל רושינק, מציין כי "בארבע השנים האחרונות, גייסה אלקטרה נדל"ן כ-2 מיליארד דולר בארבע קרנות ההשקעה במקבצי דיור בארה"ב ממשקיעים ישראלים ובנוסף גייסה כ-600 מיליון דולר, בעיקר מגופים בארה"ב בעסקאות משותפות לצד הקרנות ובסה"כ גייסה החברה מעל 2.6 מיליארד דולר. אנו ממשיכים בהשבחת תיק הנכסים המנוהל וכן פועלים להמשך ולהרחבת פעילות הקרנות כאשר לאחרונה עדכנו על כניסה לתחום המלונאות ובתים צמודי הקרקע להשכרה (Single Family)".
יצויין כי אלקטרה נדל"ן מתרחבת לתחומים נוספים, שכן במקביל להשקעה בתחום מקבצי הדיור, השיקה החברה גם קרן חוב להשקעה במקבצי דיור וכן היא מקימה בימים אלה קרן מלונאות ביחד עם שותף מקומי בארה"ב לניצול המחירים האטרקטיביים שנוצרו בשוק זה בעקבות משבר הקורונה.
בין העסקאות האחרונות של הקרן השלישית, היתה עסקה שעליה הודיעה החברה אתמול (רביעי) לרכישת מקבץ דיור בדאלאס, טקסס, בתמורה (100%) לסך של כ-75.5 מיליון דולר. ההון העצמי (100%) שהושקע הסתכם בכ-29.6 מיליון דולר, כאשר הקרן מחזיקה במלוא הזכויות בנכס.
אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מנהלת כ-35 אלף יחידות דיור ב-109 מקבצי דיור בארה"ב, כולל 18 עסקאות למתן הלוואות לביצוע רכישה של מקבצי דיור. בנוסף, החברה מחזיקה בכ-450 בתים צמודי קרקע בארה"ב. כל זאת, בהתאם לתכנית האסטרטגית שהציגה החברה בינואר 2016 ולפיה החברה תהפוך לזרוע הנדל"ן המניב של קבוצת אלקו, תוך התמקדות בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, ותפעל באופן שיבטיח תזרים יציב ויאפשר יצירת ערך לבעלי המניות.