סגור

ג'ייפרוג רוכשת את VDOO הישראלית ב-300 מיליון דולר

90 מיליון דולר מסכום הרכישה יתבצע במניות והיתר במזומן; בג'ייפרוג רואים את חשיבות העסקה גם בטכנולוגיה וגם בצוות העובדים שמונה כ-90 מומחי אבטחה; המערכת שעל פיתוחה עבדה VDOO אמורה לאפשר ניתוח מלא של רגישות המוצרים למתקפת סייבר תוך מספר דקות

ג'ייפרוג מתחילה להשתמש בכספי ההנפקה: החברה רוכשת את VDOO הישראלית ב-300 מיליון דולר, בעסקת מזומן ומניות. הרכישה אמורה לתת מרכיב משמעותי יותר של אבטחה לתהליכי פיתוח אותם מאיצים הפתרונות של ג'ייפרוג.
חברת VDOO, שהוקמה על ידי יוצאי סייברה שנמכרה לפאלו אלטו ב-200 מיליון דולר, מביאה לג'ייפרוג צוות של מומחי אבטחה וחוקרי חולשות אבטחה, כך שהחטיבה בג'ייפרוג שעוסקת בתחום תשלש את כוח האדם שלה.


ג'ייפרוג תשלם 90 מיליון דולר מתוך העסקה באמצעות המניות שלה, הנסחרות בנאסד"ק במחיר של 49 דולר למניה - מעט יותר מעל מחיר ההנפקה שלה בנאסד"ק בספטמבר 2020. מחיר זה משקף שווי של 4.7 מיליארד דולר לחברה.
עם ההודעה על עסקת הרכישה חזרה החברה, שפיתחה פתרון לעדכון שקוף ומתמשך של גרסאות תוכנה, על התחזית לרבעון השני של השנה. ג'ייפרוג צופה הכנסות של 48.6-47.6 מיליון דולר ברבעון ואיזון בשורה התחתונה. את 2021 כולה היא אמורה לסיים עם הכנסות של 204-198 מיליון דולר ורווח של 7-5 מיליון דולר.
בעקבות העסקה צופה ג'ייפרוג תוספת עלויות תפעוליות של 10-9 מיליון דולר עד סוף השנה.
חברת VDOO הוקמה ב-2017 על ידי נתי דוידי ואורי אלטר, המשמשים כמנכ"לים משותפים ואסף קרס, שמכהן בתפקיד סמנכ"ל הטכנולוגיה. החברה השלימה את סבב הגיוס האחרון שלה בינואר השנה, אז גייסה 25 מיליון דולר - היתה זו למעשה הרחבה של סבב B, שבו גייסה 32 מיליון דולר נוספים.
בין המשקיעים בחברה היזם הסדרתי הוותיק אביגדור וילנץ, קרנות הון סיכון ישראליות קומרה ו 83NORTH כן גופי השקעה בינלאומיים גדולים, ובהם קרן הון סיכון של ענקית התקשורת האמריקאית ורייזון, WRVI CAPITAL, GGV CAPITAL וזרוע ההשקעות של ענקית המחשוב דל.
בה בעת, חרף רשימת המשקיעים המרשימה, נראה כי בג'ייפרוג רואים את חשיבות העסקה לא רק בטכנולוגיה, אלא גם בצוות העובדים, שמונה כ-90 מומחי אבטחה. המערכת שעל פיתוחה עבדה VDOO ערב הרכישה אמורה לאפשר ניתוח מלא של רגישות המוצרים למתקפת סייבר תוך מספר דקות, ולהפיק דו"ח מקיף המזהה נקודות תורפה.

1 צפייה בגלריה
הנפקת ג'ייפרוג ב נאסד"ק בספטמבר
הנפקת ג'ייפרוג ב נאסד"ק בספטמבר
הנפקת ג'ייפרוג בנאסד"ק בספטמבר 2020
(צילום: בלומברג)