סגור

בייג'ינג ממשיכה ללחוץ - הביטקוין נופל ב-10%, האת'ר ב-12%

הביטקוין נסחר בשווי של 32 אלף דולר, האת'ריום ב-2,400 דולר; במקביל למגבלות על פעילות הכרייה, הממשלה בסין דאגה למחוק מהרשת החברתית וויבו חשבונות של מובילי דעה בשוק הקריפטו

יום של ירידות חדות בקריפטו, בהמשך לנסיגה החזקה אתמול: הביטקוין נופל היום (ג') ב-10% לשווי של ל-32 אלף דולר, האת'ריום מאבד 12% לשווי של 2,400 דולר. הדוג'קוין נחתך אף הוא ב-12%.


באתר חדשות הקריפטו קוינדסק מציינים כי בין הגורמים לחששות בשוק הלחץ הגובר של ממשלת סין על פעילות כריית המטבעות ועל המסחר עצמו. לפי דיווחים, בימים האחרונים נחסמו כמה חשבונות ברשת החברתית הסינית Weibo של דמויות מפתח בדיון על הקריפטו.
"סין מסירה את הדיון בכרייה מהרשת החברתית הפופולרית ביותר וויבו, ומנקה אותה מחשבונות של דמויות קריפטו משפיעות", אמר ג'האן צ'ו (Jehan Chu), מנהל שותף בחברת השקעות הקריפטו Kenetic Capital מהונג קונג.
"זה סימן להידוק הלולאה סביב הקריפטו במדינה", הוסיף צ'ו.
במקביל למתרחש במעצמה מאסיה, נשמעה גם הטענה כי גם החששות מאינפלציה בארצות הברית תורמים לסנטימט השלילי בביטקוין – בעיקר בשל ההנחה כי מצב אינפלציוני יגרור צמצום מהותי ברכישות האג"ח של הפד, שיטלטל את כל השווקים.
בקרן הגידור Skybridge Capital, המחזיקה ביטקוין בשווי של יותר מ-310 מיליון דולר, דוחים את הגישה הזו. לדבריהם, הזהב והביטקוין לא יושפעו ממהלך מצמצם של הפד, שכן בשני המקרים מדובר בנכסים שמגיבים ומתאוששים במהירות יחסית משינויים שכאלה.
שגיא בקשי, מנכ"ל חברת הפינטק קוינמאמא (Coinmama), ציין עוד בהקשר זה: "מחיר הביטקוין הוא תנודתי. כולם יודעים את זה, זה נתון. מה שלא תנודתי זה תהליך החדירה שלו לעוד ועוד שכבות. השבוע התבשרנו על כך שאל סלבדור תהפוך את המטבע לחוקי. תורת המשחקים תתחיל אחרי שהמדינה השנייה והשלישית ילכו בעקבות אל סלבדור.
"זה לא עניין של אם, זו רק שאלה של מתי. אנחנו צופים שיטפון אדיר של כסף שייכנס לתוך ביטקוין בשנים הקרובות. סין מבינה את זה, ארצות הברית מבינה את זה. אנחנו בשלב שבו הן מנסות לתמרן את הזרם הזה לכיוונים שנוחים להן, שיאפשרו להן יותר שליטה ופיקוח". קוינמאמא מספקת שירותי קנייה ומכירה של מטבעות קריפטו בעולם.

1 צפייה בגלריה
ביטקוין bitcoin
ביטקוין bitcoin
ביטקוין bitcoin
(קרדיט: pixabay)