סגור

"אנונימוס" נגד מאסק? סרטון מאיים עקב ציוציו על הקריפטו - "תצפה לנו"

קבוצה שמזדהה כחלק מקולקטיב ההאקרים, זועמת על מייסד טסלה בשל השפעתו החריגה על שוק המטבעות הדיגיטליים. "הציוצים שלך מראים על חוסר אכפתיות לאדם הממוצע, אבל עוד לא פגשת יריב ראוי", כך איימו בסרטון; בשבוע שעבר צייץ מאסק כי הוא מתכנן "פרידה" מהביטקוין, ושוב גרם לנפילה בשווי המטבע

אלון מאסק "הרס חיים" באמצעות ציוציו חסרי האחריות אשר הסעירו את שוק מטבעות הקריפטו, כך אמרה קבוצה שמייצגת לכאורה את קולקטיב ההאקרים "אנונימוס" בווידיאו שפרסמה בסוף השבוע.


הווידיאו בן ארבע הדקות שפורסם ביום שבת, תקף את מנכ"ל טסלה על כך שהוא "עוד טיפוס עשיר ונרקיסיסטי שנואש לתשומת לב", ושהוא "מטריל את שוקי הקריפטו" בלי הפסקה.

1 צפייה בגלריה
אלון מאסק סאטרדיי נייט לייב דוג'קוין
אלון מאסק סאטרדיי נייט לייב דוג'קוין
אלון מאסק כמנחה אורח ב"סאטרדיי נייט לייב", ברקע מטבע הדוג'קוין
(SNL)

הווידיאו צבר 1.7 מיליון צפיות נכון לאתמול בערב שעון ארה"ב. "מיליוני משקיעים פרטיים בנו על רווחי הקריפטו שלהם שישפרו את חייהם", כך אמר אדם במסכה בסרטון.
"כמובן שהם לקחו את הסיכון על עצמם כשהשקיעו, וכולם יודעים צריך להיות מוכנים לתנודות בשוק הקריפטו, אבל הציוצים שלך מראים חוסר אכפתיות ברור לאדם העובד הממוצע", הוסיף אותו אדם.
עוד נאמר למאסק בסרטון כי "אתה אולי חושב שאתה האדם החכם ביותר בחדר, אבל זה בגלל שעוד לא פגשת יריב ראוי. אנחנו אנונימוס! אנחנו לגיון! תצפה לנו!".

(יוטיוב)

מאסק הפך לאחד המנועים הגדולים ביותר של תנודות המחירים בחודשים האחרונים בשוק המטבעות הווירטואליים, עם מחירי הביטקוין והדוג'קוין שרשמו תנודות חריפות במיוחד בעקבות ציוציו.
"מאסק משפיע הרבה יותר מדי על מחירי הביטקוין", כך אמר קווין קאנג, אחד המייסדים ומנהל של חברת BKCoin Capital. ביום חמישי פרסם מאסק ציוץ שניתן היה להבין ממנו שנמאס לו מביטקוין, ושלח את מחיר המטבע לירידה של 5%.
בחודש שעבר שלח מאסק את מחירי הביטקוין למעמקים, אחרי שהודיע כי טסלה לא תקבל יותר ביטקוין כאמצעי תשלום על כלי הרכב שלה, עקב פליטות הפחמן הגדולות שנקשרו לכריית המטבע ולעסקאות בו. מאסק אמר שהוא בודק מטבעות קריפטו אחרים - יותר ידידותיים לסביבה.