סגור

איציק אברכהן מונה לתפקיד יו"ר דירקטוריון שופרסל

חצי שנה לאחר שהודח מתפקיד המנכ"ל - ולאחר שמוקדם יותר השבוע נבחר על ידי האסיפה כחבר בדירקטוריון - הצביעו היום חברי הדיקטוריון פה אחד על בחירתו של אברכהן לתפקיד היו"ר

חודשיים וחצי אחרי שעזב את לשכת מנכ״ל שופרסל, נכנס היום איציק אברכהן לתפקיד יו״ר הדירקטוריון הקמעונאית הגדולה בישראל. אברכהן חוזר לחברה כמנצח, אחרי שנאלץ להתפטר בינואר האחרון בעקבות סכסוך עם היו"ר דאז יקי ודמני - ודמני הודח בעצמו 3 חודשים לאחר מכן.
הבוקר, הצביעו חברי דירקטוריון שופרסל פה אחד על בחירתו של אברכהן, שמונה בתחילת השבוע לדירקטור בחברה, לעמוד בראש הדירקטוריון - בחודשיים האחרונים כיהן בתפקיד כממלא מקום רן גוטפריד.
במכתב ששלח לעובדי החברה לאחר שנבחר, כתב אברכהן: ״אני שמח וגאה לפנות אליכם היום כיו"ר קבוצת שופרסל. קבוצה שממלאת חלק משמעותי מחיי יותר מ-32 שנה, מתוכן 10 שנים כמנכ"ל. אומנם חלפו רק שלושה חודשים מאז נפרדנו, אבל אני מודה, הספקתי להתגעגע.
אין זה סוד שהקבוצה עברה טלטלה, אולם אנחנו עם הפנים קדימה. אני מתחייב בפניכם כי נעשה הכל יחד עם דירקטוריון הקבוצה, המנכ"ל, הנהלת החברה ועובדיה הנפלאים, בכדי לייצב את הספינה ובנחישות להניע אותה לצמיחה, בהמשך הובלת שוק הקמעונאות בישראל״.
בכך, נרשמה התייחסות ראשונה של אברכהן למנכ״ל הנוכחי, עופר בלוך, שהצהיר עם מינויו שלא יעבוד תחת אברכהן, אך מאז חזר בו - ועתה לא ידוע אם אכן ימשיך בתפקיד. אברכהן הוסיף: ״אנחנו הולכים יחד כברת דרך ארוכה. יחד ידענו להתגבר על משברים מורכבים ולצאת מהם מחוזקים. בעיצומה של עוד תקופה מרובת אתגרים בכלכלה העולמית והישראלית ולאור השינויים במפת התחרות, אני בטוח שיחד במסירות ובמקצועיות של כולנו, נדע להוביל את החברה לפסי הצלחה, עשייה ומובילות״.
אברכהן אף הודה לדירקטוריון החברה, אך התייחס בעיקר לדירקטורים החדשים מטעמן שנבחרו: ״נדע לכוון ולסייע להנהלת החברה בהשגת יעדיה ותוכניותיה. נעשה הכל להצלחת החברה ולהשיא רווחים למשקיעים״.